Elbilforum.no - driftet av Norsk elbilforening
Bilmerker => Audi => Audi Q4 e-tron og Q4 Sportback e-tron => Emne startet av: PelleParaffin på søn 12. des 2021, kl. 10:39
Hei.
Jeg har satt opp en 50 quattro, men er usikker rundt enkelte tilvalg. Håper noen her har bra peiling og kan gi meg råd.
1) Advanced key, safe funksjon. Erfaringer?
2) Dynamikkpakke plus - adaptiv demping. Jeg hadde i utgangspunktet tenkt å kjøpe S line, og likte hvordan den var å prøvekjøre, men nå lurer jeg på om dynamikkpakke plus og adaptiv demping har noe for seg. Ville dere ofret sportsunderstellet for dette?
Hva ville dere gjort?
3) Komfortpakke vs komfortpakke plus. Jeg sliter med å skjønne forskjellen? Hva er greia?
Takk for svar
Edit. Takk for tips.
1) Absolut.
2) Har ikke, kan ikke kommentere.
3) Absolut. Med Plus du får el.seter med minne. Deler du bilen med kona f.e. da er det verd å ha.
Adaptive dempere gir deg muligheten til å justere fastheten på demperne fra betongstivt til mykt. Du kan altså ha en sportslig bil ene dagen og myk den andre dagen. De er regnet som veldig bra i alle tester.
Hvis du bare er opptatt av en sportslig bil så klarer du deg med sportsunderstell med stivere og kortere fjærer og standard dempere. (For meg blir det for ubehagelig).
De adaptive demperne justerer seg neppe underveis i kjøringen basert på tempo osv., du velger kjøreprogram på skjermen.
Sitat fra: daktari på tor 16. des 2021, kl. 09:35
Adaptive dempere gir deg muligheten til å justere fastheten på demperne fra betongstivt til mykt. Du kan altså ha en sportslig bil ene dagen og myk den andre dagen. De er regnet som veldig bra i alle tester.
Prøvde Q4 med adaptive dempere, ville absolutt ha valgt det.