Elbilforum.no - driftet av Norsk elbilforening

Populære temaer => Kjøpe elbil? => Emne startet av: ocvmelbye på onsdag 14. juli 2021, klokken 11:58

Tittel: Hvilken modell 3
Skrevet av: ocvmelbyeonsdag 14. juli 2021, klokken 11:58
Hei

Er på jakt etter å kjøpe en modell 3 eller annen elbil til under 400. Bør være godt med garanti igjen og minimum 40mil. Helst mer.

Hva er det beste kjøpet jeg gjør? Brukt modell 3  lr 2019 mod eller ny sr+? Hva tenker dere? Kan ingenting om bil.

Takk
Tittel: Sv: Hvilken modell 3
Skrevet av: batterimannenonsdag 14. juli 2021, klokken 12:04
Hvis du klarer deg med rekkevidden til SR+ så vil en ny bil gi billigere drift med 5 års garanti. Det gjøres div forbedringer hele tiden. De Model 3 nå har f.eks. bedre kjørelys, lydisolering enn eldre modeller.
Tittel: Sv: Hvilken modell 3
Skrevet av: OleBrum2onsdag 14. juli 2021, klokken 19:32

Bare å slutte seg til det som er skrevet ovenfor. Få med hengerfeste er ellers et tips, nyttig og holder annenhåndsverdi.
Tittel: Sv: Hvilken modell 3
Skrevet av: Ingeniørentorsdag 15. juli 2021, klokken 08:13
Men lakken er ræva....

Det virker som de ikke gjør som de fleste andre å legge et tynt fargesjikt og en tykk klarlakk. Dermed blir merker etter fugleskitt, en liten ripe mm nesten umulig å fjerne men enkle midler som bilpolish og det må lakkeres. De fleste som vil beholde bilen noen år og vil holde den pen bruke 20-30" på diverse beskyttende belegg.

Men betyr ikke utseende noe, er det vel bare å kjøre på...
Tittel: Sv: Hvilken modell 3
Skrevet av: HouseGlovertorsdag 15. juli 2021, klokken 21:11
Kjøp ny, som batterimannen skriver så gjør Tesla i motsetning til andre tradisjonelle bilprodusenter forbedringer på bilen løpende. + lengre garanti.

Bare husk på at TM3 har veldig lav nyttelast, det er å regne som en bil for 4 voksne personer, men skal du for det meste kjøre alene så er det ikke noe å tenke på.

https://motor.no/aktuelt/disse-bilene-far-overvekt-selv-uten-bagasje/202890?fbclid=IwAR2BXlUUFdslQq99kJaTc7jNuVRKCm3ZDacLuU1X52JuxxuDSB8IPp2LVN8
Tittel: Sv: Hvilken modell 3
Skrevet av: Bogefredag 16. juli 2021, klokken 14:40
Angående vekt så har 2019 modellen høyere nyttelast (62 kg mer)

Denne er 2019 LR AWD:

Egenvekt                 1 856 kg
Egenvekt med fører  1 931 kg
Tillatt totalvekt         2 305 kg
Maks nyttelast          374 kg

5 personer på 75 kg så har du fortsatt 74 kg til bagasje.