Elbilforum.no - driftet av Norsk elbilforening
Populære temaer => Kjøpe elbil? => Emne startet av: ocvmelbye på onsdag 14. juli 2021, klokken 11:58
Hei
Er på jakt etter å kjøpe en modell 3 eller annen elbil til under 400. Bør være godt med garanti igjen og minimum 40mil. Helst mer.
Hva er det beste kjøpet jeg gjør? Brukt modell 3 lr 2019 mod eller ny sr+? Hva tenker dere? Kan ingenting om bil.
Takk
Hvis du klarer deg med rekkevidden til SR+ så vil en ny bil gi billigere drift med 5 års garanti. Det gjøres div forbedringer hele tiden. De Model 3 nå har f.eks. bedre kjørelys, lydisolering enn eldre modeller.
Bare å slutte seg til det som er skrevet ovenfor. Få med hengerfeste er ellers et tips, nyttig og holder annenhåndsverdi.
Men lakken er ræva....
Det virker som de ikke gjør som de fleste andre å legge et tynt fargesjikt og en tykk klarlakk. Dermed blir merker etter fugleskitt, en liten ripe mm nesten umulig å fjerne men enkle midler som bilpolish og det må lakkeres. De fleste som vil beholde bilen noen år og vil holde den pen bruke 20-30" på diverse beskyttende belegg.
Men betyr ikke utseende noe, er det vel bare å kjøre på...
Kjøp ny, som batterimannen skriver så gjør Tesla i motsetning til andre tradisjonelle bilprodusenter forbedringer på bilen løpende. + lengre garanti.
Bare husk på at TM3 har veldig lav nyttelast, det er å regne som en bil for 4 voksne personer, men skal du for det meste kjøre alene så er det ikke noe å tenke på.
https://motor.no/aktuelt/disse-bilene-far-overvekt-selv-uten-bagasje/202890?fbclid=IwAR2BXlUUFdslQq99kJaTc7jNuVRKCm3ZDacLuU1X52JuxxuDSB8IPp2LVN8
Angående vekt så har 2019 modellen høyere nyttelast (62 kg mer)
Denne er 2019 LR AWD:
Egenvekt 1 856 kg
Egenvekt med fører 1 931 kg
Tillatt totalvekt 2 305 kg
Maks nyttelast 374 kg
5 personer på 75 kg så har du fortsatt 74 kg til bagasje.