Elbilforum.no - driftet av Norsk elbilforening
Bilmerker => Tesla => Tesla SW og AP => Emne startet av: knutmarius på torsdag 04. mars 2021, klokken 10:16
Jeg synes stemmestyring mot Spotify funker rimelig bra i min Model 3, men jeg er overrasket over at det tilsynelatende ikke er mulig å spille av radiokanaler og podcaster. Selv bruker jeg PocketCast som podcast-tjeneste, så skulle selvsagt helst sett en integrasjon mot denne tjenesten, men skjønner at man ikke kan forvente det med det første. Allikevel finner jeg det overraskende at jeg ikke klarer å hente opp en podcast fra Spotify eller TuneIn gjennom stemmestyring. Noen som har funnet en god løsning for dette, som ikke innebærer å streame fra telefonen via blåtann?
Er også overrasket over at man tilsynelatende ikke kan velge radiokanal med stemmestyring (TuneIn eller DAB). Er det et tricks for å få til dette, eller er det sånn at stemmekontrollen av musikk utelukkende funker mot Spotify?
Når det gjelder selve Spotify-integrasjonen syns jeg denne funker relativt bra, og jeg bruker det en del for å spille bestemte artister, men her er ulempen at du alltid får de samme sangene i den samme rekkefølgen. Noen som har funnet en god vei rundt dette?
Jeg har byttet radiokanal et par ganger med stemmestyring. En stund siden så for alt jeg vet har funksjonaliteten endret seg siden den gang. Tror jeg sa 'sett på NRK sport' eller no. Dessuten er det mulig at ved minst en anledning gikk den på nettradio i stedet for dab..