Elbilforum.no - driftet av Norsk elbilforening
Populære temaer => Elbiler i media => Emne startet av: PlugShare på ons 17. feb 2021, kl. 23:36
https://9to5mac.com/2021/02/08/plugshare-iphone-app-for-finding-ev-charging-stations-now-works-with-carplay/
(https://9to5mac.com/2021/02/08/plugshare-iphone-app-for-finding-ev-charging-stations-now-works-with-carplay/)
(https://i0.wp.com/9to5mac.com/wp-content/uploads/sites/6/2021/02/Ett42gfVcAAnOcI.jpeg?w=2500&quality=82&strip=all&ssl=1)
https://www.PlugShare.com/no (https://www.plugshare.com/no) er en tjeneste for enkelt å finne ladestasjoner for elektriske kjøretøy mens du reiser, og nå fungerer iPhone-versjonen med Apples CarPlay-funksjon. Apple introduserte tre nye kategorier av apper for CarPlay i iOS 14: parkering, EV-lading og hurtigmatbestilling.
PlugShare slutter seg til ChargePoint for å dra nytte av å optimalisere opplevelsen for å finne ladestasjoner med den innebygde skjermen i elektriske biler som Chevy Bolt, Nissan Ariya og Ford Mustang Mach-E.
Interessant at https://www.plugshare.com/no starter opp med kart over Nord-Amerika. :o Bare menyene er norske.
Jeg har installert appen, men har aldri brukt den. Kanskje fordi det har vært så lite langkjøring det siste året, bortsett fra strekninger der jeg er godt kjent med lademulighetene fra før. Hvordan er folk fornøyd med appen, sammenlignet med konkurrentene?
Tillot du posisjonsdeling når kartet var sentrert i Nord-Amerika? Dette er standard siden PlugShare startet i Nord-Amerika, hvis du vil ha et kart sentrert på Norge, på norsk uten å tillate stedsdeling, har vi denne lenken - https://www.plugshare.com/map/norge (https://www.plugshare.com/map/norge).
Lovende!
Jeg liker antakelsen den gjør om hurtiglading og hurtigmat.