Elbilforum.no - driftet av Norsk elbilforening
Bilmerker => Jaguar => i-Pace => Emne startet av: wakas akhtar på fredag 16. oktober 2020, klokken 01:12
Noen som vet hva en vanlig service koster på Ipace? Min har begynt å gi varsel. Virker som om det er 24000 intervall.
Sitat fra: wakas akhtar på fredag 16. oktober 2020, klokken 01:12
Noen som vet hva en vanlig service koster på Ipace? Min har begynt å gi varsel. Virker som om det er 24000 intervall.
Gratis først 3 år mener jeg :+1:
Jeg fikk opplyst at bilen skal ha service hvert annet år og at første service er gratis. Min ble levert i mai 2019, har nylig rundet 30K og Jaguar Remote app sier at jeg skal ha service om 4.000 km. Hva prisen er vet jeg ikke.
I-PACE S
MY2020
Sitat fra: Norwegian Wood på fredag 16. oktober 2020, klokken 07:31
Jeg fikk opplyst at bilen skal ha service hvert annet år og at første service er gratis. Min ble levert i mai 2019, har nylig rundet 30K og Jaguar Remote app sier at jeg skal ha service om 4.000 km. Hva prisen er vet jeg ikke.
I-PACE S
MY2020
Ja, gratis første 100 000 km. Første service etter to år eller 34 000 km.
Skal snart ha bilen på sin annen service. Den første var jo gratis, men er det noen som har erfart hva som blir prisen på stipulert annen service på merkeverksted?
Hvorfor ikke spørre merkeverkstedet?
Husk også at det er mye å spare på å gjøre enkle ting selv. Fyll opp alt av vesker og bytt pollenfilter. Ta gjerne en EU kontrol og så ber du bare merkeverkstedet gjøre det som måtte utestå. Jeg fikk på den måten redusert servicekostnaden på min BMW fra nesten 6000 kr til 360 kr da det eneste som stod igjen å gjøre for merkeverkstedet var å installere ny firmware.
Det som skal byttes er pollen filter og bremseværske. Ellers er det greit å toppe opp slik som spylervæske slik at man slipper å betale for dyr forhandler væske. Ellers går/skal man gå over hele bilen og sjekke at alt er som det skal være og bytte det som trengs ved. f.eks bremser. Vet ikke om man oppdaterer software uten at man spør, og har du hatt noe som ikke virker tilfredsstillende bør dette vær god nok grunn til en gratis oppdatering :+1:
Det er sikker lurt og spørre om pris, og spør gjerne om de har serviceavtaler som gjerne er mye gunstigere. Hadde det på min forrige bil og sparte noen tusen på det.
Takk for innspill. Har kjørt veldig liten siden siste service som gjør at jeg er veldig usikker om det er et reelt behov for skifte av pollenfilter og bremsevæske.....Kommer nok litt an på hva som er prisen som avkreves.
Pollenfilter koster vel en hundrelapp og kan skiftes selv på fem minutter? I alle fall har det vært tilfelle på alle biler jeg har hatt siste ti årene.
Pollen filter er lett å bytte ja - sitter vel på innsiden av hanskerommet.
https://www.i-paceforum.com/threads/cabin-air-filter-replacement-steps.6186/
Bremsevæske tar opp vann om bilen er i bruk eller ikke så den bør byttes annenhvert år - har opplevd bremsesvikt pga kokende vann i bremsevæske så den blir byttet uansett om bilen har stått stille.
Og, dropper du service så ryker vel garantien, dog ikke reklamasjonsretten, men det er gjerne en tyngre vei å gå om noe skulle skje.
Bremsevesken er også svært enkelt å bytte. Faktisk så enkelt som denne videoen demonstrerer:
https://youtu.be/N70h87PMPrA
EU kontrollen tar stort sett alle de andre punktene mye rimeligere enn det det koster på service.
Kjøp appen Simply Auto og logg alle bilens reparasjoner og service der inkludert bilder. Ved salg kan du sende en rapport til potensielle kunder. Opplever at mine kunder syntes en slik historikk er vel så bra om ikke bedre enn et servicehefte med svært så kostbare stempler.
La ved noen skjermdumper fra min Simply Auto app.
Takk for de siste innspillene 👍. Viktig å ikke miste garantien selvfølgelig.
Stemmer det. Derfor tar du bilen til forhandleren sammen med listen over hva som allerede er sjekket/byttet og ber dem ta resten og stemple heftet.
Den Simply Auto appn skal jeg sjekke ut :+1:
De fleste har sluttet med service hefte så ikke så lett å holde styr på dette....
Pris på service kr. 5990,- for å sjekke på oppdateringer (software), bytte bremsevæske of kupefilter. Stiv pris synes jeg.
Samme pris som jeg fikk på BMWen min. Betalte til slutt 360 kr etter å ha tatt de tingene jeg selv kunne ta selv. Bremseveske, sjekk av lys og bremser etc.
Husk at dette er et forretningskonsept for å opprettholde en cashflow fra kunden til merkeforhandleren. Mesteparten av den såkalte "serviceen" er sjekk av funksjon og feil, og det er verdiløst idet en har gjort det, og noe bilen og fører uansett selv gjør hver gang en kjører. Er det noe feil enten med lys eller bremser kommer det jo feilmelding på det.
https://youtu.be/xwsHidbzfmw
Men du er av den nevenyttige sorten som meg, men vet ikke om jeg gidder lenger :-)
Husker for noen år siden så hadde jeg en kollega på jobb som skiftet oljen selv før service. Årsaken var at han hadde en Toyota Landcruiser som skulle ha nær 10 liter olje. Vi hadde motorklubb der man fikk kjøpt god olje til innkjøpspris og bukk der man lett kunne skifte selv. Det ble fort kanskje mange kroner i olje, og den man får på versted er ikke av den billige sorten...
Når han leverte bilen ga han beskjed om dette men allikevel ble oljen skiftet og kom på faktura. Det ble litt leven etter dette men han slapp å betale for olje, så ikke altid lett dette :-)
Sitat fra: scholro på søndag 11. september 2022, klokken 10:58
Takk for de siste innspillene 👍. Viktig å ikke miste garantien selvfølgelig.
Meg bekjent så mister man ikke garantien generelt, men hvis dersom og i fall manglende utført service på merkeverksted kan synliggjøres som årsak til problemet og da kun på det problemet som det konkret gjelder. I tillegg har man Forbrukerkjøpsloven i "bakhånd". Mange forhandlere spekulerer åpenbart i å skremme kundene til å utføre slike dyre servicer.
Sitat fra: arthur på tirsdag 13. september 2022, klokken 09:56
Sitat fra: scholro på søndag 11. september 2022, klokken 10:58
Takk for de siste innspillene 👍. Viktig å ikke miste garantien selvfølgelig.
Meg bekjent så mister man ikke garantien generelt, men hvis dersom og i fall manglende utført service på merkeverksted kan synliggjøres som årsak til problemet og da kun på det problemet som det konkret gjelder. I tillegg har man Forbrukerkjøpsloven i "bakhånd". Mange forhandlere spekulerer åpenbart i å skremme kundene til å utføre slike dyre servicer.
Du har sikkert rett men det kan være lurt å lese seg opp på vilkårene. Man kjøper seg på en måte ut av problemer. Gud vet hvor mye jeg har brukt på forsikringer opp i gjennom uten å ha trengt det.... Service prisen kan synes høy, men nå var første service gratis og bilen skal ha service annen hvert år. Det finnes merker som skal ha sjekk hvert år.
Folk får vurdere selv men velger i alle fall å følge service programmet så lenge bilen har garanti.
Garantivilkårene kan si at service skal tas på verksted for å gjelde. Garanti er noe som altså selger gir deg utover lovkravene i Norge.
Reklamasjonsretten varer i 5 år uansett om du har hatt bilen på service eller ikke. Det er da viktig å merke seg at forhandler/verksted da kan påberope seg at denne feilen kunne/burde ha vært fikset på et tidligere stadium ved service og at følgefeil ikke alltid repareres gratis. For å ta et eksempel vet jeg om en elbil (ikke I-pace) som har hatt noe trøbbel med irring på kontakten på batteriet. Hadde bilen hatt service ville noen ha renset og evt byttet støpselet og dermed vet jeg at denne aktuelle forhandleren nektet å godta reklamasjonen på nytt batteri (da irringen hadde ødelagt kontakten som sitter fast i batteriet og ikke kan kjøpes som egen del) pga bilen ikke hadde blitt vedlikeholdt.
Jeg ville aldri i verden latt en elbil, med garanti, som er verdt 4-5-600' gå uten service. Batteriet alene kostet vel ca 380' for et par år siden, så man må vel regne med godt over 400' for det nå. Er man handy, har bukk og interesse ser jeg ingenting galt med privat vedlikehold når bilen er eldre, men jeg drister meg til å tro at det skal mye til for at det er prisøkende ved et salg.
Pris dere lykkelige for at dere ikke har Hyundai Ioniq 5 som har servicekostnader på rundt 20' de første 3 årene :P
Uff, det er vanvittig mye for service de første 3 år. Ikke akkurat et lokketilbud.
Fikk pristilbud fra NAF på kr. 2272,- for denne servicen ......
Sitat fra: scholro på torsdag 15. september 2022, klokken 18:09
Fikk pristilbud fra NAF på kr. 2272,- for denne servicen ......
Interessant. Forutsetter denne prisen NAF medlemskap ?
Ja, det er med medlemsrabatt på 10%.
Drøye 5000 hvert andre år er ikke så galt. Amperaen koster typisk 4000 årlig hos forhandler.
Sitat fra: scholro på fredag 09. september 2022, klokken 16:50
Skal snart ha bilen på sin annen service. Den første var jo gratis, men er det noen som har erfart hva som blir prisen på stipulert annen service på merkeverksted?
Andreservicen var også gratis for meg, rakk den i vinter innen bilen var 3 år.
Tenker det kan være greit å ha NAF i bakhand for service nå som det er så mye støy på forhandler siden...
Du får gi oss en tilbakemelding om du velger å bruke NAF - skal vel ikke være noe problem i forhold til garanti mener jeg (?)
Har nå kjørt 94000km og 3. service kommer opp om 5000km (senest 102000). De 2 første var inkludert, men jeg spurte pris hos merkeforhandler i Bergen for nr 3, og svaret var kr 19000,-. Er godt over min forventning og forklaringen skal være at det skal byttes 4 fleks bremseslanger, i tillegg til vanlige filter og sjekk. Andre som har erfaringer/tilbud på denne?
La meg regne litt:
19 000 kr for "storservice" som betyr at 4 bremseslanger skal byttes i tillegg til den vanlige 6000 kr service = 13 000 kr eller kr 3250.- / slange ferdig montert.
Ikke rart NAF og andre hiver seg på og underbyr merkeforhandleren.
Å bytte en bremseslange er en enkel jobb som denne videoen viser: https://www.youtube.com/watch?v=yGNljntB0lM&ab_channel=JackTekkel
Bremseslanger er også normalt svært rimelig, så her er sparepotensialet ekstremt. Faktisk nok til å invitere partneren med på en uke i syden, eller underby andre biler ved salg med over 10 000 kr og likevel gå i pluss. ;)
Her må likevel Jaguar applauderes for å tenke sikkerhet med å sette opp et bytteintervall på bremseslangene. Er selv vant med å bruke dem opp og bytte når en merker at de buler/blokkerer under trykk. Det er noe som en oppdager ved en typisk bremsetest på en grusvei og ser etter merker, eller på en EU kontroll. Som regel holder slike slanger svært lenge, og jeg mener jeg selv kun har byttet et par stk på over 100 egne biler i løpet av 40 år.
Lurer på om de også har lignende regime for bytte av annet sikkerhetsutstyr som setebelter, og pyroteknisk utstyr som beltestrammere og airbag?
Det var dyre bremseslanger, da tror jeg jeg gjør det selv - kommer først etter at garanti er gått ut...
Brukte merkeverksted denne gang, ønsket ikke å gamble med en del garantisaker som jeg skulle få fikset. Neste service blir nok tatt et annet sted (NAF) hvis det er samme type prisgap mellom merke- og ikke-merke verksted.
Hadde en interessant samtale med Carver Holland om serviceregimet.
Mitt argument er å overlate liten service til kunden og forlenge serviceintervallet på service generelt.
Carver argumenterte med at de ønsket de data som vi og andre servisesenter dokumenterer.
I praksis betyr jo det noe jeg lenge har mistenkt; nemlig at det er kunden som gir service og ikke verkstedet når kunden bruker egen tid og penger på å levere kjøretøyet fra seg for en sjekk.
Dermed burde egentlig produsenten dekket servicen slik det var før i tiden da i alle fall førstegangservice var gratis for kunden.
Vi googler gratis, fordi Google selger informasjon om oss, og gir oss reklame.
Vi får Gmail gratis, fordi vi har latt Google søke gjennom alle mailene våre og tilpasse "innhold" (først og fremst reklame) på alle mulige nettsider og tjenester rundt om i verden via Google analytics og Google Adwords osv.).
Vi kan bruke Youtube, Snap, Insta og hauger av andre apper på telefonene våre gratis, fordi vi ser på reklame og fordi leverandørene selger informasjon om oss.
Ungene våre kan spille Fortnite og hauger av andre "dataspill", som selv for 20-25 år siden ville kostet 6-700,- kroner, helt gratis, fordi de selger informasjon eller det kjøpes ekstratjenester inne i spillene.
Det er nok på tide at bilbransjen generelt river seg løs fra bakevja og begynne å bevege seg inn i nåtiden. Kanskje de kan tjene penger på andre måter.
Kjapt spørsmål - HVA er inklusive i 3 års service, eller for å få en inkludert service i år 3, hvor langt må bilen ha kjørt ?
Ser ut som det meldes om en service på 64.000 km - og er bilen 3 år eller ynfre fra registreringstdato, så skal denne service være betalt av Jaguar ?
Vi hadde en inkludert service etter 2 år, men nå kjører vi nokså langt, så vi når nok 64.000 km før 3 år siden registrering.
Det er service min hvert 2 år eller hver 34' km til 3 år eller 100000 km.
Sitat fra: Barfot på torsdag 06. oktober 2022, klokken 14:27
Kjapt spørsmål - HVA er inklusive i 3 års service, eller for å få en inkludert service i år 3, hvor langt må bilen ha kjørt ?
Service er inkludert til det som kommer først av 3år/100.000km
Dette vil da si maks 2 servicer, om du kjører så mye at du har rukket 68.000km innen 3års-grensen.
Sitat fra: Barfot på torsdag 06. oktober 2022, klokken 14:27
Ser ut som det meldes om en service på 64.000 km - og er bilen 3 år eller ynfre fra registreringstdato, så skal denne service være betalt av Jaguar ?
Ja. Dette er en bil kjøpt ny av offisiell norsk Jaguar-forhandler?
Ja, bilen er norsk, levert av Hellestø :-) Så da er det 68.000 km som gjelder da.
Sitat fra: Barfot på fredag 07. oktober 2022, klokken 11:53
...Så da er det 68.000 km som gjelder da.
Det er det som står på skjemaet jeg la ved tidligere i tråden, men min var gått mindre, siden den uansett var inne for noe annet småtjafs tok de servicen da.
Dersom bilen sier den skal ha service er det uansett bare å bestille.
Sitat fra: 4Matic Fanatic på lørdag 08. oktober 2022, klokken 14:11
Dersom bilen sier den skal ha service er det uansett bare å bestille.
Eller ikke: https://www.youtube.com/watch?v=bMX_NlxT8sU&ab_channel=G_A_BOFFICIAL
Men viktig å gjøre det som må gjøres for å opprettholde garantien, mener jeg da.
Egentlig ikke så mye i Norge der vi uansett har reklamasjonsretten.
Sitat fra: Electric cars in Norway på søndag 09. oktober 2022, klokken 08:41
Men viktig å gjøre det som må gjøres for å opprettholde garantien, mener jeg da.
Vel, det er greit hvis "garantien" gir rettigheter UTOVER loven, Forbrukerkjøpsloven hvilket jeg har nevnt en rekke ganger på forumet.
Sitat fra: arthur på søndag 09. oktober 2022, klokken 09:42
Sitat fra: Electric cars in Norway på søndag 09. oktober 2022, klokken 08:41
Men viktig å gjøre det som må gjøres for å opprettholde garantien, mener jeg da.
Vel, det er greit hvis "garantien" gir rettigheter UTOVER loven, Forbrukerkjøpsloven hvilket jeg har nevnt en rekke ganger på forumet.
Ja det er et område du kan godt
og forklart oss om før.
Sitat fra: elektrolux på søndag 09. oktober 2022, klokken 08:37
Sitat fra: 4Matic Fanatic på lørdag 08. oktober 2022, klokken 14:11
Dersom bilen sier den skal ha service er det uansett bare å bestille.
Eller ikke: https://www.youtube.com/watch?v=bMX_NlxT8sU&ab_channel=G_A_BOFFICIAL
Hvorfor i all verden skulle du ønske å resette serviceindikatoren selv om du har en gratis service? :o
Dette er det som skal gjøres på 2. gangs service, deriblant oppgaver du som privatperson ikke kan gjøre uten utstyr og tilganger som forhandler har. Å resette serviceindikatoren er vel den enkleste oppgaven.
- Carry out vehicle inspection checks as documented in the WSM instructions. Where available also perform an
eVHC. - Replace interior air filter.
- Renew brake fluid.
- Carry out road test as documented in the WSM instructions.
- If fault lamp(s) are illuminated, interrogate that system using the JLR approved diagnostic equipment and report
findings. - Check for any applicable outstanding service actions or recalls.
- Report any unusual features of vehicle condition and additional work required.
- Reset service indicator.
- Endorse service record.
Vi snakker tross alt om en bil til en halv million, ikke en gammel Leaf...
Sitat fra: 4Matic Fanatic på mandag 10. oktober 2022, klokken 18:32
Dette er det som skal gjøres på 2. gangs service, deriblant oppgaver du som privatperson ikke kan gjøre uten utstyr og tilganger som forhandler har. Å resette serviceindikatoren er vel den enkleste oppgaven.
Vi snakker tross alt om en bil til en halv million, ikke en gammel Leaf...
Dekker Jaguar dette så kan det være værd å bruke litt av egen tid til å støtte opp om det, men må en betale selv ser jeg ikke så mye verdi i disse punktene:
- Carry out vehicle inspection checks as documented in the WSM instructions. Where available also perform an
eVHC.
95% av dette tas uansett på EU kontrollen.
- Replace interior air filter.
Kan mor bytte støvsugerfilteret kan hu sikkert klare dette filteret også. I alle fall om belønningen er å bruke sparte penger på en hyggelig aften på byen.
Sakset fra I-Pace forumet: it's pretty straight forward once you release the two side catches on the glove box and a damper cable. You don't have to remove the glovebox completely as per jaguars instructions, just let it hang down. The filter cover is easy to spot and remove but there is a warning before removing it, you MUST have recirc switched on. The reason is because the recirc flap moves up and down in front of the filter cover. I found this to behave quite strangely. Even after pushing the recirc button the flap sometimes never moved. When it did move you had to be quick because it would lower without any warning even though recirc was still selected. Lots of owners have complained about smells entering the cabin and I believe this to be the reason. I simply think the system is either too slow to react or sometimes doesn't act at all when it has detected pollution.
Super enkelt: https://www.youtube.com/watch?v=N70h87PMPrA&ab_channel=MrRangerZr1
- Carry out road test as documented in the WSM instructions.
Det gjør du jo selv hver gang du kjører bilen.
- If fault lamp(s) are illuminated, interrogate that system using the JLR approved diagnostic equipment and report
findings.
Kommer det feilmelding er det en god anledning til å besøke merkeforhandleren, men med det sagt fikk jeg selv opp en feilmelding på Dieselmercen og hadde en stor bom mellom meg og merkeforhandler. Gikk derfor inn med eget diagnoseutstyr og så at feilmeldingen var et midlertidig utfall av canbus signalet til airbaggen. Slettet det selv og har ikke fått det opp på nytt og sparte 10 kr i bom, flere timer med levering og henting og antakelig en 1000sing i diagnose hos merkeforhanddleren.
- Check for any applicable outstanding service actions or recalls.
En kjapp telefon til merkeforhandleren gjør samme nytten
- Report any unusual features of vehicle condition and additional work required.
- Reset service indicator.
Som vist lengre oppe i tråden
Bruk gjerne Simply auto appen for logging av arbeidet og raportering til ny eier når det kommer til salg.
[/list]
Mulig service prisen er høy, men å drive verksted er vel ikke den billigste aktiviteten man velger..man blir til og med skitten.... Om det de tar for service er det som skal til for at de holder det gående ikke så langt unna når jeg faktisk trenger de til noe synes jeg er bra. Jeg har tilgang til løftebukk og hadde uten problem fikset dette selv, om jeg gadd og bilen var utenfor garanti, slik jeg har gjort med alle mine biler oppigjennom men ikke alle som er så nevenyttig som oss Elektro...
Om du må betale for servicen stiller det meste seg annerledes enn når man har gratis service som også dekker delekosten som i dette tilfellet. I tillegg registreres alt i JLR's systemer så man bare kan peke en eventuell kjøper til https://osh.jaguar.com/ for å sjekke servicehistorikken.
Fatter ikke at man skal trenge å forsvare at det da er en god ide å benytte forhandleren... ::)
Utenfor garanti er det naturligvis bare å fikse ting selv, som man gjør på andre gammelbiler.
Hadde min 2019 model på service nå og må betale 7000,- Heftige greier da..
Sitat fra: wakas akhtar på søndag 27. november 2022, klokken 22:17
Hadde min 2019 model på service nå og må betale 7000,- Heftige greier da..
Det høres mye ut. Motorpool eller?
Sitat fra: Electric cars in Norway på mandag 28. november 2022, klokken 07:39
Sitat fra: wakas akhtar på søndag 27. november 2022, klokken 22:17
Hadde min 2019 model på service nå og må betale 7000,- Heftige greier da..
Det høres mye ut. Motorpool eller?
Men kanskje de gjorde mer enn det som skal gjøres som å bytte bremseklosser om de var slitt ut. Ser ut til å være en trend på premium at de tror vi ikke kan noe om bil og ikke spesifiserer hva som er gjort...der tar de feil :)
Sitat fra: wakas akhtar på søndag 27. november 2022, klokken 22:17
Hadde min 2019 model på service nå og må betale 7000,- Heftige greier da..
Hvilken service var dette? 7000 er jo ikke mer enn det koster for service på en eGolf..
Jeg fikk pris på 102.000km/72mnd-servicen hos Nardo bil nå: 17.953,- :'(
Sitat fra: 4Matic Fanatic på tirsdag 29. november 2022, klokken 23:36
Sitat fra: wakas akhtar på søndag 27. november 2022, klokken 22:17
Hadde min 2019 model på service nå og må betale 7000,- Heftige greier da..
Hvilken service var dette? 7000 er jo ikke mer enn det koster for service på en eGolf..
Jeg fikk pris på 102.000km/72mnd-servicen hos Nardo bil nå: 17.953,- :'(
Normalt bytter de vel bare pollen filter, bremsevæske og batteri i nøkkelen, men 102000km har i tillegg bytte av alle bremseslanger - dyrt ja! Hvis bilen ellers føles ok ville jeg ha byttet pollen filter og batteri i nøkkel selv og levert den inn på et uavhengig verksted.
Bremseslanger koster ikke alverden og er enkle å bytte selv.
Med det sagt, ville tatt en sjefsavgjørelse på eget kjøretøy og ut fra logikken med at få eller ingen andre bilmerker rutinemessig bytter bremseslanger, og at slike slanger gjerne er samme kvaliteten uavhengig av bilmerke ville jeg ventet til den eventuelt viste tegn på å behøve bytte.
Rart egentlig at ingen bilmerker krever rutinemessig bytte av pyrotekniske aktivatorer og airbagger i bilene sine. Slike ting er kun garantert i 10 år fra produsentene.
Bremseslanger på en elbil, som i 80% av nedbremsingene knapt har trykk i seg og vil være omtrent 4 år gamle ved servicetidspunktet - DET er bullshit å kreve bytte av.
Har ikke bestemt meg hvordan jeg skal forholde meg til dette enda, skal man selge i nær framtid vil det uansett være en fordel å ha full servicehistorikk.
Det er litt fristende å selge og finne en FE med lav km-stand i stedet for å fortsette å kjøre denne inn i evigheten.
Samtidig vet jeg hva som er gjort på min, og bilen kjører og føles som ny fremdeles.
Sitat fra: 4Matic Fanatic på søndag 04. desember 2022, klokken 17:30
Har ikke bestemt meg hvordan jeg skal forholde meg til dette enda, skal man selge i nær framtid vil det uansett være en fordel å ha full servicehistorikk.
Det får du også på et uavhengig verksted og den kan legges inn i online service history.
Quote:
"Should you have services carried out by an Independent Motor Trader your local Jaguar Retailer may also be able to add these to your Service History. Alternatively your Independent Motor Trader is able to register for access to TOPIx - our vehicle maintenance database. From there they may be able to request access to update the Online Servicing History on your behalf (*)
(*) - Varies by market. Functionality not available in all markets.
Due to GDPR requirements, we are no longer able to accept service amendments directly on the platform. These can be loaded by your local Jaguar Retailer or Independent Motor Trader directly as detailed above.
For any other enquiries, please contact our Customer Relationship Centre who will be able to assist / direct your further:
Email: eircrc@jaguarlandrover.com
"
Men hva som skal gjøres er vel styrt av fabrikken og ikke det lokale ikke Jaguar verkstedet. Er det spesifiser å skifte slanger så skal det gjøres, slik jeg forstår det., men det kan godt gjøres av Mekonomen.
Kostbare slanger, vi må sikkert gange med 2 i forhold til USA priser.
[ This attachment cannot be displayed inline in 'Print Page' view ]
Fant de billigere i UK
https://rimmerbros.com/ItemList--Jaguar-I-Pace-Brake-Hoses--m-22111
Maxwell_400 :+1: ja de er mye billigere i UK på både Jaguar deler samt Land Rover, Range Rover deler. Hører også at flere kommer seg unna mva i enkelte av nettbutikkene... ikke vet jeg hvordan....
Tilbud i dag på service nr. 2 fra forhandler, MY 2019 - gått 24.000. Prisen var ca. 7.500, inkl. smøring av bremser.
Ringte NAF, som sa at de hadde sjekket med importør, og at de vil undersøke om bremsene trenger smøring først.
Uten dette er prisen (medlem) 2.050,-, med vil det bli 4.551,-.
Jeg bestilte på NAF...
Forhandler vil oppdatere "loggen" når servicen er dokumentert.
Ga 5700,- for service og EU-kontroll på 2019 FE med 60k på telleren nå.
Klager ikke når service er billigere for Jaguar hos Motorpool enn for iMiev hos Motorforum...
/Espen
Sitat fra: espenri på fredag 03. februar 2023, klokken 11:57
Ga 5700,- for service og EU-kontroll på 2019 FE med 60k på telleren nå.
Klager ikke når service er billigere for Jaguar hos Motorpool enn for iMiev hos Motorforum...
/Espen
Hørtes greit ut det, her er listen av hva de skal gjøre på 64000km/48mnd service:
Carry out vehicle inspection checks as documented in the WSM instructions. Where available also perform an eVHC.
Replace interior air filter.
Renew brake fluid.
Carry out road test as documented in the WSM instructions.
If fault lamp(s) are illuminated, interrogate that system using the JLR approved diagnostic equipment and report findings.
Check for any applicable outstanding service actions or recalls.
Report any unusual features of vehicle condition and additional work required.
Replace coin cell battery in Smart Keys™.
Reset service indicator.
Endorse service record.
Det er kampanje på 100.000 service nå, og ifølge nettsiden, inklusive bytte av bremseslanger :
https://www.jaguar.no/eierskap/kampanjer/tredjegangsservice-ipace
Sitat fra: Barfot på fredag 08. desember 2023, klokken 11:11Det er kampanje på 100.000 service nå, og ifølge nettsiden, inklusive bytte av bremseslanger :
https://www.jaguar.no/eierskap/kampanjer/tredjegangsservice-ipace
Jommen ja.. de har nok mistet mye kunder på den idiotprisen de opprinnelig gikk ut med på denne servicen.
Jeg kjøpte originale bremseslanger fra UK og fikk Mekonomen til å ta servicen og montere dem.
Kom totalt med deler og arbeid på 7500kr men hadde nok benyttet forhandler om det kostet 11500 og ikke 17500-20k som var "tilbudet" jeg fikk hos Nardo Bil..
Bilen har gått 64k (2018fe) og jeg fikk varsel om at service nærmer seg. Skal også ha EU-kontroll på bilen. Sandven i Bergen skulle ha ca 10k for service og pkk hvis ikke bremseslangene skulle byttes og 21k om de måtte byttes.
Det var da veldig dyrt? Er 3 gangs service (102k / 72 mnd) det er snakk om.
Sitat fra: Barfot på fredag 08. desember 2023, klokken 11:11Det er kampanje på 100.000 service nå, og ifølge nettsiden, inklusive bytte av bremseslanger :
https://www.jaguar.no/eierskap/kampanjer/tredjegangsservice-ipace
Kan melde om at Sandven i Bergen ikke anser bremseslangene til å være inkludert i kampanjen. Ifølge de koster tredjegangsservice FRA 11990,- og det er da hvis ikke slangene må byttes.
Noen som har fått dette til 11990,- inkl bytte av slanger?
Sitat fra: Almis på tirsdag 09. januar 2024, klokken 08:48Sitat fra: Barfot på fredag 08. desember 2023, klokken 11:11Det er kampanje på 100.000 service nå, og ifølge nettsiden, inklusive bytte av bremseslanger :
https://www.jaguar.no/eierskap/kampanjer/tredjegangsservice-ipace
Kan melde om at Sandven i Bergen ikke anser bremseslangene til å være inkludert i kampanjen. Ifølge de koster tredjegangsservice FRA 11990,- og det er da hvis ikke slangene må byttes.
Noen som har fått dette til 11990,- inkl bytte av slanger?
Det får du ta opp med Jaguar, fra deres nett side:
Vi ønsker at din I-PACE skal være pålitelig og driftssikker i flere år fremover, og tilbyr nå kampanjepris på tredjegangsservice. I perioden 01.10.2023 til 31.03.2024 får du tredjegangsservice til 11.990,- hos våre autoriserte merkeverksteder.*
BESTILL SERVICE
Nærmer din i-pace seg 100.000 km?
Når bilen din nærmer seg 100 000 kilometer, er det på tide at du utfører tredjegangsservice. Besøker du et av våre autoriserte merkeverksteder, sørger vi for at sikkerheten er førsteprioritet, og utfører blant annet:
Sjekk og fullføring av alle åpne Recalls og Service Actions
Gjennomfører kjøretøysinspeksjon
Resetter service-indikatoren
Bytter kupé-filteret
Bytter bremsevæske
Bytter bremseslanger
Tester kjøreegenskapene til kjøretøyet på veien
Rapporterer eventuelle uregelmessigheter og om det krever ekstra arbeid utover servicen
Diagnostiserer eventuelle feilmeldinger
Jeg hadde 2 gangs service på min bil og dette var det de utførte, total pris rett over 3000,-:
(Kupefilteret bytter du selv på 15 minutter, koster veldig lite hos rekvisita forhandlere)
Sjekk og fullføring av alle åpne Recalls og Service Actions
Gjennomfører kjøretøysinspeksjon
Resetter service-indikatoren
Bytter bremsevæske
Tester kjøreegenskapene til kjøretøyet på veien
Rapporterer eventuelle uregelmessigheter og om det krever ekstra arbeid utover servicen
Diagnostiserer eventuelle feilmeldinger
Her kan du se prisene på bremsesalngene;
https://rimmerbros.com/ItemList--Jaguar-I-Pace-Brake-Hoses--m-22111
Sitat fra: Maxwell_400 på tirsdag 09. januar 2024, klokken 15:34Jeg hadde 2 gangs service på min bil og dette var det de utførte, total pris rett over 3000,-:
(Kupefilteret bytter du selv på 15 minutter, koster veldig lite hos rekvisita forhandlere)
Sjekk og fullføring av alle åpne Recalls og Service Actions
Gjennomfører kjøretøysinspeksjon
Resetter service-indikatoren
Bytter bremsevæske
Tester kjøreegenskapene til kjøretøyet på veien
Rapporterer eventuelle uregelmessigheter og om det krever ekstra arbeid utover servicen
Diagnostiserer eventuelle feilmeldinger
Her kan du se prisene på bremsesalngene;
https://rimmerbros.com/ItemList--Jaguar-I-Pace-Brake-Hoses--m-22111
Ja det er det stempelet i service heftet da. Det koster jo litt det også. Men min erfaring er at man får igjen dette når man kan selge den litt dyrere brukt pga ryddig service historikk.
Sitat fra: Electric cars in Norway på tirsdag 09. januar 2024, klokken 18:31Sitat fra: Maxwell_400 på tirsdag 09. januar 2024, klokken 15:34Jeg hadde 2 gangs service på min bil og dette var det de utførte, total pris rett over 3000,-:
(Kupefilteret bytter du selv på 15 minutter, koster veldig lite hos rekvisita forhandlere)
Sjekk og fullføring av alle åpne Recalls og Service Actions
Gjennomfører kjøretøysinspeksjon
Resetter service-indikatoren
Bytter bremsevæske
Tester kjøreegenskapene til kjøretøyet på veien
Rapporterer eventuelle uregelmessigheter og om det krever ekstra arbeid utover servicen
Diagnostiserer eventuelle feilmeldinger
Her kan du se prisene på bremsesalngene;
https://rimmerbros.com/ItemList--Jaguar-I-Pace-Brake-Hoses--m-22111
Ja det er det stempelet i service heftet da. Det koster jo litt det også. Men min erfaring er at man får igjen dette når man kan selge den litt dyrere brukt pga ryddig service historikk.
Gjorde det hos forhandler så det er ok for min del, vil ta 3de gangs service hos Jaguar hvis jeg får det til 11990,- som er kampanjepris. Tror Sandven tar feil her, kan ikke ut ifra delepriser og jobb omfang forstå at det skal koste mere, 11990,- er allerede svært høyt.
"
Last service recorded
Type 68000 km / 48 months service Retailer Name Nardo Bil AS
Distance xxxxx km Retailer City Trondheim
Date xx-xx-2023 Retailer Type
Job Number
Service Items
Renewal of Brake Fluid
Renewal of Alarm Handset Batteries
Please note that service intervals always represent the maximum time and distance that should exist between servicing. Driving style and conditions may necessitate earlier servicing as indicated by the notifications on your instrument panel.
"
Naf skulle ha 5600,- for service pluss pkk INKL bytte av slanger.
Altså.... Hva faen jaguar?
Edit: Jeg som er blind eller er det ikke mulig å legge inn bilder?
Flott, da vet jeg hvor jeg drar ved 100' service. De sjekker til og med tank lokk :) (er vel lik kontroll uansett type og merke)
Du får lagt inn bilder mm men kun om du velger forhåndsvisning først - litt dustete for det tok litt tid før jeg fant ut det da jeg ikke har brukt forhåndsvisning normalt.
I spoke too soon! Naf hadde ikke tatt med pris for slanger og arbeid for det. Oppdaterer når jeg har riktig pris.
Er det for godt til å være sant er det som regel det... Dette var vel omtrent det jeg betalte for vanlig service og EU.
Oppdatert tilbud fra NAF: 8200,-
Helt utrolig at jaguar vil ha 21k for dette.
SitatOppdatert tilbud fra NAF: 8200,-
Helt utrolig at jaguar vil ha 21k for dette.
Ja jeg er medl der. I appen lager de et fordels regnskap ift medl avgift. Mye å spare der på de tilbudene de har
Legger du inn de summene der fra jaguar naf på motsatt minus pluss så har du gratis medl skap i 11800 kr :D ca 10 år det vel he he
Fortsatt en god pris - takk for tips ! Er ikke medlem men det kan de sikkert ordne i samme slengen...
Sitat fra: Ingeniøren på lørdag 13. januar 2024, klokken 09:32Fortsatt en god pris - takk for tips ! Er ikke medlem men det kan de sikkert ordne i samme slengen...
Ja åtte to er en veldig god pris. Og de er flinke på NAF.
PS du kan velge det billigste medl skap 670 uten veihjelp for det har du sikkert på din forsikring anyway. Da får du gode rabatter der uten å betale "deg ihjæl" i medl skap. Sjekk lenken under for priser:
https://www.naf.no/medlemskap?gad_source=1&gclid=Cj0KCQiAhomtBhDgARIsABcaYykGHz2m08JdfRh9hrZTLBf-s-TfgBFKlz35dB09cTBay5U7Mq9ffNkaAicPEALw_wcB
1440 kr for 12 måneder
670 kr (uten veihjelp, nøkkelforsikring og egenandelsforsikring for leiebil)
Sitat fra: Almis på fredag 12. januar 2024, klokken 16:47Oppdatert tilbud fra NAF: 8200,-
Helt utrolig at jaguar vil ha 21k for dette.
Takker :) Er medlem i NAF så dette ser bra ut. Når bilen er såpass gammel så er det ikke noe behov for å oppdatere SW heller.