Elbilforum.no - driftet av Norsk elbilforening
Bilmerker => Tesla => Tesla Pickup => Emne startet av: haavardw på onsdag 23. september 2020, klokken 19:31
Under gårsdagens Tesla-konferanse tok Elon Musk for seg det internasjonale Cybertruck-markedet, og gjentok at Cybertruck kun er tiltenkt USA.
Deretter snakket han om en mindre «Wolverine»-utgave for andre markeder uten å nyansere.
Med andre ord er ikke alt håp ute for oss som fortsatt har inne en reservasjon. :+1: :+1:
https://www.autoexpress.co.uk/tesla/cybertruck/96447/tesla-cybertruck-unlikely-come-uk-smaller-version-could (https://www.autoexpress.co.uk/tesla/cybertruck/96447/tesla-cybertruck-unlikely-come-uk-smaller-version-could)
Problemet, og grunnen til at jeg ikke er veldig optimistisk med tanke på mine «forhåndsbestillinger», er at det blir så vagt at jeg er usikker på om det er i «pipeline» i det hele tatt, og om ikke en Model 2 og evt andre salgsvinnere kommer før «Wolverine».
Wolverine - kan det være et stikk mot Badger?
Sitat fra: Rosstopher på onsdag 23. september 2020, klokken 22:50
Wolverine - kan det være et stikk mot Badger?
Kan være, men i utgangspunktet var det visst robotene i fabrikkene som var oppkalt etter X-Men, deriblant en «Wolverine».
Sitat fra: Rosstopher på onsdag 23. september 2020, klokken 22:50
Wolverine - kan det være et stikk mot Badger?
Garantert, akkurat som Plaid S sine spec er over Lucid Air sine spec. Elon lar seg ikke pille på nesa.
Lucid er jo styrt av en tidligere Tesla ansatt og Elon har vært ute å kommentert at han ikke hadde så mye med S å gjøre som noen antar. Et tydelig tegn på at han ikke liker denne tilknytningen.
Nikola har jo saksøkt Tesla for patentkopi (en dårlig sak for Nikola imho). Og de kom med Badger (Grevling) rett rundt Cybertruck ble vist. Helt klart at Wolverine (Jerv) er et stikk mot det. Jerv er et tøffere dyr enn grevling i vanlig forståelse. Rart om de oppkalle en bil etter en maskin som antagelig ikke ser ut som en bil, men fint å ha en intern grunn å vise til.