Elbilforum.no - driftet av Norsk elbilforening

Bilmerker => Tesla => Model X 2014 - 2022 => Emne startet av: TeslaModelX på ons 23. sep 2020, kl. 12:33

Tittel: Long Range Plus - Norge?
Skrevet av: TeslaModelXons 23. sep 2020, kl. 12:33
Noen som vet noe om når/det vil være mulig å bestille Long Range Plus i Norge?
Tittel: Sv: Long Range Plus - Norge?
Skrevet av: JørundGtor 24. sep 2020, kl. 13:37
Jeg lurer på og, i tillegg, venter på samme. Når det kommer da blir det kanskje ny bil.
Tittel: Sv: Long Range Plus - Norge?
Skrevet av: silencefre 25. sep 2020, kl. 09:13
Jeg lurte på det samme da vi bestilte en X LR på nyåret (bestillingen ble lagt veldig kort tid før LR+ ble lansert i USA), og fikk etter hvert dette svaret fra Tesla:

SitatBeklager sent svar.

Vi har ikke noe som heter Long Range plus. Vi har Standard Range plus, men alle Long range vil være det samme. Dvs i tilfelle vi har noen justeringer på rekkevidden, så oppdaterer vi det gjennom software til alle biler. Din bil vil ha 560 KM rekkevidde ifølge WLTP standarden, som alle andre Long Range!

Ta gjerne kontakt om du har flere spørsmål.

Jeg har forstått det sånn at de måtte gi modellen en oppdatert betegnelse i USA for å kunne reklamere med lenger rekkevidde, eller noe i den duren. De samme reglene gjelder ikke her, og derfor forholder vi oss bare til Long Range. Så vidt jeg forstår så er alle "2020" X LR levert i Europa samme bil som LR+ i USA.
Tittel: Sv: Long Range Plus - Norge?
Skrevet av: TeslaModelXfre 25. sep 2020, kl. 09:30
Hm, det var litt rart. WLTP sier 507 KM på Tesla sine sider nå? :o
Tittel: Sv: Long Range Plus - Norge?
Skrevet av: silencefre 25. sep 2020, kl. 11:13
Ja, vet ikke hvordan det fungerer, men kan vel være at de har fått ny WLTP testet/godkjent.

Husker ikke hvor mange km bilen selv sier den kan gå på 100 % nå (og aner ikke hvordan den kommer frem til det), men mener det har variert fra 517-530 km.

Var uansett mindre relevant om den har WLTP på 507 eller 560 km for vår del - visste allerede da at jeg omtrent aldri kom til å kjøre så konservativt som WLTP legger opp til.