Elbilforum.no - driftet av Norsk elbilforening

Diverse => Humor og kanari => Emne startet av: cra på fre 10. feb 2012, kl. 09:23

Tittel: Alternativ til webasto/eber
Skrevet av: crafre 10. feb 2012, kl. 09:23
http://www.dagbladet.no/2012/02/09/nyheter/utenriks/bil/varme/ovner/20159459/ (http://www.dagbladet.no/2012/02/09/nyheter/utenriks/bil/varme/ovner/20159459/)

Ser kanskje ikke for meg at det blir så veldig mange som modifiserer hverken Leaf, trilling eller Think. Eller noen av de andre for den del?
Tittel: Sv: Alternativ til webasto/eber
Skrevet av: Griffelfre 10. feb 2012, kl. 10:39
"Og det hele er godkjent av sveitsiske myndigheter, melder nyhetsbyrået Reuters."

Nå venter vi spent på hva viedirektoratet sier.
Tittel: Sv: Alternativ til webasto/eber
Skrevet av: crafre 10. feb 2012, kl. 11:10
Sitat fra: Griffel på fre 10. feb 2012, kl. 10:39
"Og det hele er godkjent av sveitsiske myndigheter, melder nyhetsbyrået Reuters."

Sveitsiske myndigheter tenker: Innovasjon? Flott! Og dette er så crazy at bare han her kommer til å gjøre, så dette lar vi gå.

Sitat fra: Griffel på fre 10. feb 2012, kl. 10:39
Nå venter vi spent på hva viedirektoratet sier.

VD tenker: WTF!?!? Innovasjon!?!? Endring på en bil som omfatter mer enn å skifte farge på girkula?? IKKE F**N! Lar vi denne gå gjennom kommer ALLE til å gjøre det, og det skal vi ikke ha noe av!
Tittel: Sv: Alternativ til webasto/eber
Skrevet av: elektroluxfre 10. feb 2012, kl. 12:17
VD i et nøtteskall.

Synd at de makter å drepe all skapetrang og innovasjon på den gjenstanden som folk flest kan forholde seg til, og som samtidig har tekniske utfordringer innom de fleste felt.

Tenk Vindu, tepper, plast, metall, forbrenning, elektro, smøring, osv.osv.

Tipper Sveitsiske myndiheter har testet innfestning av ovenen, samt luftkvalitet og varmespredning og funnet dette akseptabelt før peisen ble godkjent. 

Her er et annet sveitsisk prosjekt. I Norge ville dette vært dødfødt. Se: http://www.zerotracer.com/