Elbilforum.no - driftet av Norsk elbilforening
Bilmerker => Nissan => Leaf 2010-2017 => Emne startet av: magenuss på onsdag 20. februar 2019, klokken 14:53
Hei
Min elskverdige lille 2012 leaf har begynt å oppføre seg forferdelig.
Problem 1:
Dersom jeg holder helt rett og har jevn gass, går bilen rett fram. Med samme ratt-posisjon, og fullt gasspådrag, går bilen kraftig til venstre, ut for å møte møtende trafikk. Jeg må svinge til høyre akkurat i det øyeblikket jeg gasser, og ta rattet tilbake igjen da aksellerasjonen er over og gassposisjonen går tilbake til jevn gass - for at bilen skal holde seg helt rett. Slipper jeg gassen brått går den til høyre.
Jeg kan mao. svinge til venstre med gassen, og slipper jeg gassen går den til høyre. Samme lufttrykk i dekk, har ingen forskjell.
Jeg prater ikke om situasjoner hvor det er dype spor i veien. Dette skjer selv om det er perfekt flat asfalt.
Problem 2:
Ved kraftige aksellerasjoner (og NEI, dette er ikke når hjulene spinner pga for mye moment) rett fram eller i det hele tatt, så plutselig kikker ABS'n inn og det kommer ABS bråk fra høyre fremre hjul og lampen for antiskrens/abs lyser, og motoren bremses. Dette skjer også ofte.
Kan dette være at tachometeret er slitt og leser feil rotasjon? Og dette kødder til abs'n?
Hva med å forsøke å koble ut antispinn?
Satt på nye myke vinterdekk?
Eneste jeg kan se skal ha en effekt som problem 1 må være en alvorlig feil på differensialen.
Imidlertid synes jeg dette høres merkelig ut, med tanke på problem 2 tenker jeg mer i retning antispinn/antiskrens elektronikk som ikke spiller på lag.
Utfordringen blir selvfølgelig feilsøkingen uten å måtte begynne utskiftingen rettt bak frontfangeren og fortsette bakover til du forhåpentligvis finner feilen.
Sjekk om bremseskivene foran er like varme etter en kjøretur.
Sitat fra: Citroel på onsdag 20. februar 2019, klokken 16:25
Hva med å forsøke å koble ut antispinn?
God ide, skal prøve!
Sitat fra: leafnor på onsdag 20. februar 2019, klokken 17:08
Satt på nye myke vinterdekk?
De gode gamle. Ikke vært sånn før. Kan selvsagt vente å se til jeg får sommerdekka på igjen.
Sitat fra: Limodriver på torsdag 21. februar 2019, klokken 09:47
Eneste jeg kan se skal ha en effekt som problem 1 må være en alvorlig feil på differensialen.
Imidlertid synes jeg dette høres merkelig ut, med tanke på problem 2 tenker jeg mer i retning antispinn/antiskrens elektronikk som ikke spiller på lag.
Utfordringen blir selvfølgelig feilsøkingen uten å måtte begynne utskiftingen rettt bak frontfangeren og fortsette bakover til du forhåpentligvis finner feilen.
Kan 2 ha noe med 1 å gjøre? Jeg har tenkt tanken selv...
Sitat fra: Rav4_EV på torsdag 21. februar 2019, klokken 09:58
Sjekk om bremseskivene foran er like varme etter en kjøretur.
De er like varme. Har akkurat byttet alle klossene, samt skivene bak.
Du kunne kanskje tatt en hjulstillingskontroll? Et eller annet i forstillingen som er slitt kanskje. Jeg har dessuten opplevd lignende med feil lufttrykk i dekkene, spesielt dersom det ene dekket har litt lite luft.
En mulighet er at dekkene ikke er satt på i samme posisjon som før. Framdekk blir mer slitt enn bakdekk, og hvis ett slitt framdekk og ett mindre slitt bakdekk havner på samme aksling er det ulik rulleomkrets og bilen drar mot siden.
Kan være foringen i nedre bærebro
Sent fra min moto g(6) plus via Tapatalk
Byttet til nye sommersko på leafen min, og nå oppfører hun seg fint! Så utrolig deilig det er å kjøre med sommerdekk! Stille og rask. Deilig!
Skal undersøke videre om jeg klarer å oppdage at ABS'n kicker inn ved høy aks med disse nye dekkene.
Da var det noe galt med vinterdekkene mine da!
Hva slags vinterdekk bør jeg kjøpe? Piggdekkene mine spinner og bråker. Er piggfrie noe tess?
Jeg har kjørt piggfritt i rundt 17 år nå og er veldig fornøyd med det. Kommer fram så og si overalt hvor jeg ønsker å komme fram, og en stor fordel er at bilen oftere er riktig skodd fordi man ikke er like avhengig av å bytte dekk på riktig dato. Man kan bytte litt mer når det passer.
Pigg vs piggfri er en evig diskusjon. Har gått fra pigg til piggfritt og er tilbake på pigg igjen. For bor man litt grisgrendt utenfor by der temperaturen svinger rundt null og det ofte er hålke og strøing er et fremmedord, så duger ikke piggfritt rett og slett. Betaler sur piggdekkavgift, tross alt bedre enn å seile ukontrollert ned bakker og håpe det ikke kommer noen i mot..