Elbilforum.no - driftet av Norsk elbilforening
Bilmerker => Renault => Zoe => Emne startet av: Svein_H på fredag 16. november 2018, klokken 18:47
Jeg er sikkert ikke den eneste som syns de originale fjernlysene lyser særlig bra, og spesielt nå som vi for alvor er på vei inn i mørketiden vurderer jeg sterkt å gå til innkjøp av ekstralys. En utfordring med Zoe er jo at den har en ganske særegen front, og det gjør det litt vanskelig å finne ekstralys som passer inn uten at det blir alt for grusomt rent visuelt. Jeg har også oppfattet det slik at regelverket for ekstralys nylig har blitt oppdatert og litt mindre rigid, og de nye LED-barene er jo et alternativ til de tradisjonelle ekstralysene. Her om dagen så jeg en Zoe med 2 slike montert rett over skiltet, på noe som kunne virke som en egen brakett med skiltholder, og det så faktisk ganske bra ut!
Lurer derfor på om det er noen her som har montert ekstralys / LED-bars, og som kan dele bilder og komme med tips og anbefalinger?
Ang reglementet så er det myket opp. Får måtte man ha montert i par, ergo 2 og 2, ikke bare 1 stk led bar f.eks. Det var også reglement på hvor sterke etc.
Nå er det vel lov å montere hvor mange du selv ønsker, selv om bare 1 stk. Det er også ingen regler på styrke så vidt jeg har lest da dette er fjernlys. Grunnen til at reglene er myket opp såpass er teknologisk utvikling og at nærlys er blitt såpass bra at forskjellen mellom "nær og fjern" er mindre, så sterkere fjernlys på en måte er nesten ett must på mange biler.
Jeg er fornøyd med denne monteringen. Rigid SR-Q montert på skiltbrakett, begge deler fra ekstralys.no. Braketten er montert bak frem, og nye hull er boret i braketten for å få fronten av lysene rimelig på linje med nummerskiltet. Lyktene var i veien når jeg gikk foran bilen da jeg prøvde med festene pekende fremover, derfor snudde jeg braketten. Utseendemessig ble det også ganske diskré når lyktene ikke stikker ut foran bilen.
Jeg hentet styrestrøm til relé for fjernlysene fra bilens venstre hovedlykt. Det var ellers greit å tre ledningene til lyktene gjennom grillen.
Takk for svar.
cbjornerud: Det var noe slikt jeg så ja, hvordan er disse sammenlignet med de originale fjernlysene?
Fikk montert LED Bar på min Zoe før helgen også, da jeg benyttet anledningen med mykere regelverk. Irritert meg over dårlige lys lenge.
Denne er nå montert:
https://www.ekstralys.no/rigid-sr20-kombo-godkjent-e-merket-ledbar-fjernlys-bestselger
Nesten latterlig hvor bra det lyser. Nå er det faktisk gøy å kjøre i mørket :police:
Kan poste bilder senere.
Post gjerne bilde av hvordan det ble. :) Selv har jeg vurdert å sette på LED bar på Ioniq'en min.
Sitat fra: Svein_H på søndag 18. november 2018, klokken 16:25
cbjornerud: Det var noe slikt jeg så ja, hvordan er disse sammenlignet med de originale fjernlysene?
Veldig mye bedre, tipper de lyser tre ganger så langt. Jeg monterte ikke egen bryter til de nye, kan derfor ikke sammenlikne på noen enkel måte (må fjerne sikringen under panseret). Nå kan jeg se mye bedre når jeg kjører på landevei uten gatelys. Tidligere føltes det ikke helt bra å kjøre i 80 i mørket, det gjør det nå. :D
Noen som har tips til hvor man kan få montert? Spurte på mitt lokale Mekonomen verksted og de turt ikke ta jobben pga moderne lykt.
Eller finnes det noen form for bruksanvisning?
Har kjøpt Rigid SR20 kombo fra Ekstralys.no
Sitat fra: Hulemannen på lørdag 01. desember 2018, klokken 15:03
Noen som har tips til hvor man kan få montert? Spurte på mitt lokale Mekonomen verksted og de turt ikke ta jobben pga moderne lykt.
Eller finnes det noen form for bruksanvisning?
Har kjøpt Rigid SR20 kombo fra Ekstralys.no
Kjøp skiltbrakett f.eks https://www.ekstralys.no/lumen-skiltbrakett-til-led-ekstralys-ledbar-og-tusenmetere, demonter skiltholderen på bilen og bruk den som mal for å bore hull i skiltbraketten. Da kan du skru fast skiltbraketten og skiltholderen samtidig, og benytte hullene som allerede er laget i støtfangeren. Jeg skrudde fast mitt med noen flere skruer enn de som var brukt fra før. Lys veier litt, og braketten bygger ut slik at du kan trenge litt lenger skruer. Det kan også være nødvendig med stag for stabilisering, men jeg trengte ikke det da jeg monterte skiltbraketten med festene inn mot bilen, da kom tyngden innenfor og ikke utenfor nummerskiltet.
Det elektriske er rimelig enkelt, men du må kjøpe et standard relé i tillegg til ledningsettet som pleier å følge med ekstralys, og så trenger du en «strømtjuv» for å koble deg på ledningen til fjernlysene på bilen. Se bildet i innlegget mitt litt lenger opp i denne tråden. Søk på nettet etter koblingsskjema for det aktuelle releet, det er bare fire kabler som skal kobles til. Ikke bry deg om egen bryter inne i bilen, det er det vanskeligste å få til, da må to ledninger inn i kupeen. Lykke til!
Her er noen bilder av hvordan det ble løst hos meg uten skiltbrakett.
Takk for flere bilder og mer info, dette må jeg absolutt prøve å få gjort snart!
Det er forøvrig ingen som har kommentert at åpningsinnlegget mitt mangler et vesentlig ord, så da får jeg bare innrømme at det tok litt tid før jeg oppdaget det selv... ;)
Eit anna alternativ er ei plate som du skrur på bak nummerskiltet. Den har eit feste i toppen der du skrur fast LED baren. Då slepp du å lage nye hull i karosseriet.
cbjornerud og andre montører: fant dere en kanal/åpning fra baksiden av grillen og opp til batteri/baksiden av venstre lyskaster for kabeltrekk eller måtte dere plukke fra hverandre all plasten (deksler)? Håper det blir lyst til jul. På forhånd takk.
Jeg fant åpning ganske greit i grillen, uten å demontere noe. Kjente etter fra innsiden, så tredde jeg ledningen gjennom fra utsiden.
Jepp, det gjorde jeg også. Lettest å finne en åpning mot den høyre siden av grillen. Temmelig vrient på venstre side. Nå lyser det som aldri før! Takk for tips og inspirasjon - dette burde vært gjort for lenge siden.
Sitat fra: cbjornerud på lørdag 17. november 2018, klokken 15:43
Jeg er fornøyd med denne monteringen. Rigid SR-Q montert på skiltbrakett, begge deler fra ekstralys.no. Braketten er montert bak frem, og nye hull er boret i braketten for å få fronten av lysene rimelig på linje med nummerskiltet. Lyktene var i veien når jeg gikk foran bilen da jeg prøvde med festene pekende fremover, derfor snudde jeg braketten. Utseendemessig ble det også ganske diskré når lyktene ikke stikker ut foran bilen.
Jeg hentet styrestrøm til relé for fjernlysene fra bilens venstre hovedlykt. Det var ellers greit å tre ledningene til lyktene gjennom grillen.
Er det ledning nummer 3 på topp telt i fra høyre til venstre du har koblet strømtyven i?
Kan bekrefte at det er den ledningen. Lys /kvit ledning.
Rigid sr6 x2 montert for 14 dager siden.
(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20191025/7373af8406b3bd8506bf3ab887b0fece.jpg)(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20191025/35d064217a4de40265d3d846c6edeea0.jpg)(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20191025/eb5af2851adb7f283e9301f7370acc1b.jpg)
Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Da er LED-bar omsider kjøpt og mottatt. Montering skjer til uka, blir spennende å se forskjellen:
https://www.ekstralys.no/lazer-linear-18-elite-kraftig-slank-led-fjernlys-bjelke
Nettopp hentet bilen etter monteringen. Var veldig spent på om det ville se harry ut med en LED-bar like bred som skiltet, men den var veldig diskret og pent montert. I tillegg til senterbrakettene fra Ekstralys ble det montert et par ekstra støttestag for å motvirke vibrasjoner, for som mekanikeren sa: Hele fronten er jo bare plast, omtrent umulig å finne noe å skru fast skikkelig i.
Fikk også montert innvendig bryter, så jeg kan dimme ned i to omganger når jeg møter noen. Totalt kom jobben på 2100,- inkludert støttestag, kabling og bryter.
Et helt perverst bra lys fra denne her, er som natt og dag sammenlignet med de originale fjernlysene!
[ This attachment cannot be displayed inline in 'Print Page' view ]
[ This attachment cannot be displayed inline in 'Print Page' view ]
Jeg har også nettopp oppgradert parafinlyktene på vår TukTuk (Zoe 40 kWt) med en staselig Led-bar. Hovedbilen fikk nye Lazer Elite 18 og den gamle Strand Nuuk (https://www.bilkomponenter.no/products/led-bar-nuuk) vi hadde hatt på den fikk altså bolig på TukTuk'en.
Siden jeg fikk til monterningen på den andre tenkte jeg det ville gå greit å gjøre dette selv. Det gjorde det ikke. Selv om jeg støttet meg til det som er skrevet i denne fine tråden ble det vanskelig for alle mine tommeltotter. Men jeg fikk strålende hjelp hos Motorforum på Billingstad. Tusen takk!
For samme sum som deg Svein_H ryddet de opp i mine hobbyframstøt og satte Led-baren slik den skal stå. Som de hyggelig påpekte ville jeg ellers få god hjelp til å studere stjernehimmelen men se fint lite av veien foran meg. Det er nå ordnet og på mystisk vis fant de hull ned for kabling. Det gjorde ikke jeg.
Jeg skal lage bilder av det begge Led-barene ser på nattestid for sammenligningens skyld. Jeg har en mistanke om at forskjellen er mindre enn prisen.
Blir spennende å se sammenligningen mellom de to! Lazer Linear 18 er jo rådyr, og jeg hadde nok ikke kjøpt den hvis det ikke var for Black Week-tilbudet på 5499,-.
Hadde også tenkt å legge ut noen screen shots fra dashcamen med/uten LED-bar, men de siste par dagene har det bare vært drittvær, så de bildene jeg har hentet ut har ikke vært representative syns jeg.
Da har jeg fått hentet ut noen bilder fra en liten tur i ettermiddag. Våt veibane som sluker mye av lyset, men ikke regn. De to første bildene viser hhv. original nær- og fjernlys, ikke så stor forskjell mellom de, mens det siste bildet viser fjernlys med LED-baren påslått:
[ This attachment cannot be displayed inline in 'Print Page' view ]
[ This attachment cannot be displayed inline in 'Print Page' view ]
[ This attachment cannot be displayed inline in 'Print Page' view ]
Det siste bilde er tatt med Lazer Elite 18 i en Tesla Model X. Det første bildet er en Strand Nuuk i en Renault Zoe. Jeg kan ikke med hånden på hjertet si at Lazer forsvarer den store prisdifferansen. (Det var litt dugg i Teslaen, det så jeg først etter at bildene var tatt.)
Monteringen i tmx er vel litt lavere, så taper litt på det.
Mulig bildet lyger litt på zoe men ser også ut som den er justert litt lavt?
Ikkje alltid pris gjenspeiler seg, men den lykta du har på x'en får mykje skryt.
Har sjølv rigid sr6 som skal byttes ut med Strands siberia DR22, då eg trenger meir spredning på lyset.
Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Ja, på Xen står den litt lavt, under nummerskiltet. På Zoe står den på toppen av nummerskiltet. Jeg skal ta bilder. Tror egentlig Nuuken står rett plassert. Tror det er viktig å gå for en ledbar som kaster bredt først og fremst. Tror kanskje at mange først og fremst er laget for å kaste langt. Det er faktisk ikke så viktig. For meg i det minste. Det er på dårlig opplyste veier hvor jeg vil ha kontroll med det som skjer på sidene (eller flankene) at ledbaren virkelig trengs.
Har montert ledbar på både x og zoe mm, så har litt oversikt. Og enig med at spredning som oftest er det viktigste.
Men zoe mangler jo alt
Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Zoe har parafinlamper originalt. 😄 Og når jeg forsøkte å finne vei for kabelen ned til Nuuken skjønte jeg raskt at mitt DIY prosjekt var fånyttes. Jeg ble reddet av Motorforum på Billingstad. Svært hyggelige folk. Ikke noe mas om uorginalt utstyr. På Xen gikk det lettere. Der gjorde jeg det selv. Takket være en god guide fra bilkomponenter.no. Begge Ledbarene er kjøpt hos dem. Pluss styringssystem tilpasset lysautomatikken i Xen.
Pleier alltid å finne ein løsning, men har det med å gjere det vanskeligere enn nødvendig. Har dårlig erfaring med skiltbraketter, så leiter til eg finner skikkelig stål å bolte i
blir straks litt verre å stjele også då.
Sent from my BLA-L29 using Tapatalk