Elbilforum.no - driftet av Norsk elbilforening
Bilmerker => Tesla => Emne startet av: mnicolai på lørdag 18. februar 2017, klokken 14:52
Leverte bilen til 40000km service på onsdag, og har prøvd å få kontakt via Tesla app (og Remote S). Men har ikke lykkes å få kontakt. Er dette noe som har skjedd i den senere tid, bare at jeg ikke har fått det med meg?
Vil tro det kanskje er noe Tesla ønsker siden flere eiere har klaget over at bilen står i ro utenfor lokalene uten å jobbes på, på tross av at vi måtte vente i flere måneder på service time.
Beklager hvis dette er gammelt nytt.
App-tilgangen til bilen deaktiveres så lenge det er en aktiv arbeidsordre på bilen. Så det er helt normalt og gjort for å ikke sette teknikerene i fare osv.
OK, da vet jeg det - og høres fornuftig ut.
Dert var bare det at jeg har hatt bilen inne på service og annet, uten at appen har vært ute av funksjon tidligere.
I den nye Appen står Service hvergang den kjørt inn på verkstedet! Så virker som det er en ny oppdatering så man ikke lengre trenger på service å fjerne connected.
Så dette da jeg var å skiftet dekk på Fredag