Elbilforum.no - driftet av Norsk elbilforening
Bilmerker => Mitsubishi i-Miev / Citroen C-Zero / Peugeot iOn => Emne startet av: toreanderson på tirsdag 10. januar 2017, klokken 11:08
Min 2014 iOn hugsar ikkje min preferanse for Bluetooth input, den startar alltid med FM-radio. Det kan kanskje ha ein samanheng med at det tek nokre sekund før Bluetooth-forbindinga kjem opp, men det er jo litt irriterande å møtte høyre på den FM-skurringa, vente til forbindinga kjem opp, før eg manuelt byttar til Bluetooth input.
Skulle gjerne ha sett at den i staden stod på Bluetooth heile tida, og at det er stille så lenge det ikkje er noko aktiv Bluetooth-forbinding. Er det mogleg å få til på noko vis, tru?
Ser det er mogleg å oppgradere programvara via USB-stikke, er det nokon som har gjort det og er det i så fall nokre endringar i funksjonalitet?
Ein relatert ting eg undrast på er om antenna på taket vil noko funksjon etter at FM-nettet vert sløkt, eller om den like greit kan fjernast?
Var nevnt noko om ny programvare i ein annan tråd, men usikker på om det faktisk var til faktisk hjelp.
Eg gav opp heile radioen og satte inn ny.
Etter det eg har lest, men ikkje testa sjølv er det mulig å bruke FM antenna til DAB med ein overgang / splitter. Eg har eigen DAB antenne, fungerer ok, men ekstern skal alltid være betre. Det fungerer ikkje om det er montert filter på antenna, noko eg ikkje er sikker på.
Det er mulig SOS funksjonen brukar denne antenna for GSM trafikk - eller er det eigen antenne for denne trafikken? Ellers - nærradio skal sende på FM ein del år til.