Elbilforum.no - driftet av Norsk elbilforening
Bilmerker => Mercedes/ EQ => B-Electric => Emne startet av: Britt-Olave Olstad på lør 15. okt 2016, kl. 13:40
Hei.
Vi er ferske innehavere av EL-bil og sliter med to ting. Problem 1:Vi finner ikke ut av hvordan vi skal forvarme bilen. Hjelp trengs.
Problem 2: "Bremsespaken" på rattet D- virker ikke. Hva er grunnen til dette?
Hei,
Forvarming aktiveres i menyen du styrer fra rattet. Heter E-cell
Styring av bremsesystem (regenerering) gjøres fra "paddles" bak rattet. Der står det - på venstre side og + på høyre side
Hvis du ikke har de har du ikke lagt til for B50 tror jeg det er, som er styring av dette systemet.
Da skal vi prøve å finne ut av forvarminga via E-cell.
D- på rattet har vi brukt aktivt fram til nå, men nå virker det plutselig ikke lenger. I hvert fall ikke når det er kuldegrader. Kjørte en tur i dag, og da virka plutselig D- etter ei stund. Pussig, hva er det da tro?
Regenerering ("bremsing") virker ikke dersom batteriet er fulladet. Kan det være årsaken hos dere?
Tviler på det i dag i hvert fall, da virka jo plutselig D- etter at jeg hadde kjørt ei stund.
Flere gode tips?
D- fungerer ikke når batteri er kaldt. Dette oppstår i kulde grader/kaldere temp. Når batteriet blir varmt nok så fungerer D- igjen:) Kan få en pekepinn med å se på E-cell måler på høyre side i display-skal stå på maks for at D- skal fungere. Når det gjelder forvarming så gjøres dette via E-cell meny via knapper på rattet. Bruk Høyre/venstre piler på venstre hånd til dere finner E-cell meny-der aktiveres forvarming både via klokke slett og via nøkkel hvis dette ønskes.
E-cell måler viser tilgjengelig effektuttak. Full regenerering oppnås ikke før batteriet har driftstemperatur. Ved 0 grader ute temp og nedkjølt batteri uten forvarming tar det fort 20min kjøring før batteriet får driftstemperatur.
Har noen erfaring med når D funker, dvs ikke D-, men mellomnivået? Har prøvd i ca 0 grader og tror det virket greit...
Forstår at det kreves forvarming ved lave temperaturer for D- :-)