Elbilforum.no - driftet av Norsk elbilforening
Bilmerker => Leaf 2010-2017 => Nissan => Langkjøring med 24 / 30 kWt batteri => Emne startet av: Lyse Tanker på tirsdag 28. juli 2015, klokken 00:25
Hei, har vært på langtur med vår 2011 Leaf. Askim - Kyrksæterøra - Askim ca. 700 km en vei. 9 hurtigladinger på turen tilbake som tok oss ca. 18 timer. Fikk gleden av å være første til å lade på Bjorli oppover.
Ladingene gjort på tilbaketuren ble: Valsøya Fjordcamping, Molde, Åndalsnes, Bjorli, Dombås, Kvam, Lillehammer, Hamar, Lillestrøm.
Hadde vært hyggelig å høre om andres langturer :-)
Lengste kjøring på en dag er 755km: Arendal - Notodden - Arendal kjørt to ganger
Lengste sammenhengende tur på en dag er 715km: Arendal - Horten - Moss - Rundt i Østfold - Rundt i Akershus - Oslo - Arendal (godt beskrevet her (http://elbilforum.no/forum/index.php/topic,22191.msg374404.html#msg374404))
Ellers har det blitt en god del dager med 500-700km kjøring og siste uka i juni ble det 2119.4km tilsammen.
Om tre uker er jeg sansynligvis på vei fra Arendal i retning Trondheim (~800km).
I går ble det 475km , 10:15 timer, 6:55 med bilen i bevegelse, kvarter venting på hurtigladeren i kongsvinger,114 min hurtiglading, 1 time lunch i Karlstad.
Grua-Kongsvinger-Arvika-Karlstad-Karlskoga-Ørebro-Vâsterås
I dag blir det Vâsterås-Stockholm og ferje(15 timer) over til Helsinki , Fredag fra Helsinki til Mikkeli (28mil)
Søndag/mandag tilbake til Norge.
2013 Leaf(Japan)
Imponerende Emil! Hvor lang tid totalt brukte du på de 715 kilometerne? Vi brukt 18 timer. Kan nevne at etappen fra Hamar til Lillestrøm ble kjørt i 70 km i timen med cruisekontroll, kom frem med 12 km rest på GOM, dette gikk greit da det var natt og lite trafikk. Ellers holdt vi fartsgrenser stort sett overalt, litt forsiktige fra Molde til Valsøya. Eneste laderen vi hadde litt problemer med var den på ferjekaia i Molde, men den ble restartet og startet fra kundemottaker hos Grønnkontakt. På vei over fjellet fra Dombås til Åndalsnes, stod elektriker akkurat og monterte det siste på Bjorli, slik at vi fikk ladet der. Se vedlagt bilde. :-)
Sitat fra: Lyse Tanker på tirsdag 28. juli 2015, klokken 14:13
Imponerende Emil! Hvor lang tid totalt brukte du på de 715 kilometerne? Vi brukt 18 timer.
Tror jeg brukte ca 17-18 timer. Da inkludert en god ekstra time i Rakkestad og sikkert noe rundt 1-2 timer på middag hos svigers og fergekø/fergetur over Oslofjorden pluss tiden det tok å plukke opp fruen og pakke tingene hennes i bilen.
Turen til Trondheim har jeg i prinsippet all verdens tid på å gjennomføre, men på hjemturen må jeg helst rekke hjem før fruen som kjører samme strekning med tog noen timer etter at jeg kjører avgårde. Finregner litt på det på kveldene nå for å finne optimale etapper mellom hurtigladere og en nøktern plan sier at turen bør være gjennomførbar på ca 15t og 11 ladestopp uten at jeg stresser. Ser nok ut som om jeg må kapitulere og ta et månedsabonnement fra ArcticRoads og prøver da å sette opp de lengste ladestoppene på deres ladere.
Tok turen på ca 10t med fossilbilen og 12t i 35 år gammel Datsun, men da gjennom Østerdalen.
Dombås?? Har det omsider kommet hurtiglader der?
Finner ikke det i kartet på ladestasjoner.no, kun Tesla sin lader..
Sitat fra: nr1rayner på onsdag 29. juli 2015, klokken 17:07
Dombås?? Har det omsider kommet hurtiglader der?
Finner ikke det i kartet på ladestasjoner.no, kun Tesla sin lader..
Ishavsveien/ArticRoads har ting på gang der endelig. Alt skal vistnok være montert, de venter bare på elektrikker som skal koble opp ny trafo.
Etter noen års forsinkelser garanterte de oppstart 30. juni, men selv den datoen er det jo nå lenge siden. Håper at de får ting opp før jeg skal oppover, ellers må jeg legge nye ladeplaner.
Sitat fra: nr1rayner på onsdag 29. juli 2015, klokken 17:07
Dombås?? Har det omsider kommet hurtiglader der?
Finner ikke det i kartet på ladestasjoner.no, kun Tesla sin lader..
Kjørte på søndag hjem fra Danmark, via Dombås. Arctic R på Dimbås og Fagerhaug er opp å går, og nå ser jeg Hjerkinn også kommer opp i Go-Charge app, så da er nok den og kommet i drift.
Ja, to ladere rett ved siden av Tesla sine ladere på Dombås. Nå kommer man rundt mange steder med abonnement hos Grønn Kontakt og Artic Road. Kroner 500,- og 400,- for en mnd. fri bruk. Litt dumt at man må tegne to abonnementer for å komme enkelt til Molde.
Til dere som har kjørt slike langturer, hvor langt estimerer dere at bilen tar med 80% oppladet batteri?
Skal kjøre til Kristiansand på tirsdag og etappen er lagt opp som følger:
Hjem - Aksdal (70km inkl. ferje)
Aksdal - Randaberg (68 km inkl. ferje)
Randaberg - Helleland (74 km)
Helleland - Flekkefjord (60 km)
Flekkefjord - Mandal (66 km)
Mandal - Kristiansand (53 km)
Jeg stusser veldig på etappe 3 som er på 74 km. Er på E39 med 2 voksne og 2 unger i feriestappet bil. Er lite stigning, men mye 80km/t vil jeg tro. Vurderer å ta en mellomstopp på Ålgård (omtrent midt i mellom).
Min erfaring er at 74 km i 80 km/h og noenlunde flatt går med god margin på 80%. :)
Med 65% på hurtigladeren i Aksdal kom jeg frem med 17% i Stavanger. Så du kommer et godt stykke på 80% :)
Kjører du fra Aksdal til McDonalds Mariero, får du en kortere 3. etappe, men en 2. etappe på 78km. Men uansett, ingen problem ;)
De etappene nå på sommeren som kan være litt krevende for meg, er de over hundre km. med høye fartsgrenser og mye bakker. Jeg hurtiglader som regel opp mot nitti prosent og noen ganger over dette hvis ingen kommer og trenger lading. Ser noe positivt etter de mange hurtigladingene på to dager, at bilen kommer lenger på hver sakteladning enn før jeg reiste på ferie. Merkelig batteriene har fått noe menneskelig over seg :-) De har vært tømt og ladet opp hurtig og det virker som de har blitt sterkere, kanskje det bare er en overgangsfase, hvor de blir vesentlig svakere senere. Vi får se!
Sitat fra: Lyse Tanker på onsdag 05. august 2015, klokken 00:04
De etappene nå på sommeren som kan være litt krevende for meg, er de over hundre km. med høye fartsgrenser og mye bakker. Jeg hurtiglader som regel opp mot nitti prosent og noen ganger over dette hvis ingen kommer og trenger lading. Ser noe positivt etter de mange hurtigladingene på to dager, at bilen kommer lenger på hver sakteladning enn før jeg reiste på ferie. Merkelig batteriene har fått noe menneskelig over seg :-) De har vært tømt og ladet opp hurtig og det virker som de har blitt sterkere, kanskje det bare er en overgangsfase, hvor de blir vesentlig svakere senere. Vi får se!
Vi er flere som i en overgangsperiode etter mye hurtiglading har opplevd mer tilgjengelig kapasitet og bedre helsetall avlest med LeafSpy. Om batteriet har godt av det på sikt er derimot usikkert.
Har plan på en tur Trondheim-Hamar den 21 august.
Lekt litt med http://www.jurassictest.ch/GR/ for å se hvor mye energi som går med.
Hva den kalkulerer stemmer veldig godt med hva jeg praktisk bruker, når det velges ECO i programmet. Faktisk bruker jeg litt mindre strøm enn det også, men greit med margin.
Må gjøre en saktelading på Melhus eller Støren for å nå Fagerhaug uten å måtte bruke unødige kroner på EV sin lader på Berkåk.
På Hjerkinn kan jeg gjøre et valg. Å følge E6 via Dombås, eller ta veien om Folldal til Ringebu.
Siste sparer meg for 19 km, og 15 minutter kjøretid.
Men det krever at jeg lader på over 80%. Tiden det tar mot å gjøre to korte ladinger i Dombås og Otta blir kanskje spist opp? (med mindre det er ladekø der)
Fra Ringebu blir det å nå AR sin lader i Lillehammer, så frem for å saktelade i Hamar gjennom helgen for de turer vi gjør der og før hjemreise på søndagen.
Kjørelengde/Lading:
56,6 km Støren: Klattlade til LeafSpy sier 13 kWt (Ca 2 kWt lading)
55,6 km Fagerhaug: Lade til 14,4 kWt
60,5 km Hjerkinn: Lade til 16 kWt
114 km Ringebu: Lade til 12 kWt
56,9 km Lillehammer: Lade til 12 kWt
61 km Hamar: Kommer frem med ca 2 kWt
Hjemturen må hurtigladinger på:
Lillehammer - Kvam - Dombås - Hjerkinn - Fagerhaug
Sitat fra: leafnor på onsdag 05. august 2015, klokken 11:51
Har plan på en tur Trondheim-Hamar den 21 august.
Planen min er å kjøre oppover til Trondheim den 18. og kanskje allerede dagen etter ta en dagstur i retning Dombås.
Dagsturen er både for turens skyld, men også for å teste forbruket fra Trondheim og opp siden jeg har et litt knapt tidsskjema for returen til Arendal på søndagen. Brattøra-Fagerhaug skal i teorien gå akkurat, men tror det ikke før jeg har prøvd. Statoil på Klett ligger alt for nærme Trondheim til at den gjør mye nytte den retningen.
Månedsabonnementet til ArcticRoads sparer meg for ca 500kr sammenlignet med stykkprisladingen jeg hadde regnet med, så det kan være at jeg bruker noen av de sparte kronene på en EVPower-lading på Berkåk
Planen jeg har lagt for returen sier ladestopp på Fagerhaug, Hjerkin, Otta, Lillehammer og Hamar
Jeg skal til Geiranger i slutten av august og da blir det relativt hypping med hurtiglading. Jeg er da litt bekymret for temperaturen på batteriet. Noen erfaring med dette hos dere som kjører lange dagsturer?
Mvh
Svein Erik
Har vært oppe i 49 grader hvis jeg ikke husker helt feil. Fortsatt en strek opp til det røde temperaturområdet. Da var jeg på dagens 11. hurtiglading og hadde tilbakelagt ca 620km.
Sliter sikkert mer på batteriet enn å la bilen stå stille, men hvorfor har man kjøpt seg bil? :)
Jeg hurtiglader heller ofte og lite, enn få ganger og mye pr gang. Fra 15% til 60% er det jeg ser på som optimalt. Holder jeg meg i det området får jeg som oftest inn ca 9-10kWh på 15 minutter hvis laderen er god for det.
Sitat fra: emil på onsdag 05. august 2015, klokken 13:23
Sitat fra: leafnor på onsdag 05. august 2015, klokken 11:51
Har plan på en tur Trondheim-Hamar den 21 august.
Planen min er å kjøre oppover til Trondheim den 18. og kanskje allerede dagen etter ta en dagstur i retning Dombås.
Dagsturen er både for turens skyld, men også for å teste forbruket fra Trondheim og opp siden jeg har et litt knapt tidsskjema for returen til Arendal på søndagen. Brattøra-Fagerhaug skal i teorien gå akkurat, men tror det ikke før jeg har prøvd.
Planen jeg har lagt for returen sier ladestopp på Fagerhaug, Hjerkin, Otta, Lillehammer og Hamar
Spent på å høre hva du finner ut på kjøreturen mot Dombås. Selv vært litt sør av Støren. Brukte 7,4 kWt til Støren, alene i bilen og pent vær. Hadde da igjen 11,8 kWt. Jurassicsaken sier at en LEAF på 1800kg (Hva jeg tror den veier på turen vi skal ta) bruker 11,8 kWt fra Støren til Fagerhaug. Så kommer akkurat frem, i teorien! Men for akkurat etter min smak. Det kan jo både være nedbør og være behov av litt varme.
Hei. De ganger jeg hurtiglader mange ganger etter hverandre kommer det to ekstra streker på temperaturmåleren. Syv streker, mot fem hvis det er kjølig vær. På veldig varme dager i fjor, så fikk jeg seks streker på vanlig saktelading. En av de gangene underveis fra vestlandet og hjem, sank varmen ned til fem streker etter en hurtiglading, midt i mellom flere hurtigladinger, merkelig og positivt synes jeg.
Siste ladestopp for dagen. 52.1 grader på batteriet (lader fortatt), 706.9km unnagjort og ca 107km igjen...
Sitat fra: emil på tirsdag 18. august 2015, klokken 21:12
Siste ladestopp for dagen. 52.1 grader på batteriet (lader fortatt), 706.9km unnagjort og ca 107km igjen...
Imponerende :)
Hva er billigste løsning på leafspy så man ser SOC? Jeg kjører en 2012 mod, og guessometeret gjør mer skade enn nytte. SOC hadde løst +/- alle bekymringer. Men ettersom jeg bare skal ha bilen 6-8 måneder ønsker jeg ikke bruke mye på den.
Høres ut som en lang dag! Hvor mange (hurtig)ladinger på turen??
Sitat fra: Øyvind.h på tirsdag 18. august 2015, klokken 21:14
Sitat fra: emil på tirsdag 18. august 2015, klokken 21:12
Siste ladestopp for dagen. 52.1 grader på batteriet (lader fortatt), 706.9km unnagjort og ca 107km igjen...
Imponerende :)
Hva er billigste løsning på leafspy så man ser SOC? Jeg kjører en 2012 mod, og guessometeret gjør mer skade enn nytte. SOC hadde løst +/- alle bekymringer. Men ettersom jeg bare skal ha bilen 6-8 måneder ønsker jeg ikke bruke mye på den.
Billigste løsning blir da gratisversjonen av Leafspy, og OBDII leser fra ebay. Det koster deg da ca 35kr(hvis du har en android mobil/nettbrett fra før av) :)
Sitat fra: emil på tirsdag 18. august 2015, klokken 21:12
Siste ladestopp for dagen. 52.1 grader på batteriet (lader fortatt), 706.9km unnagjort og ca 107km igjen...
Imponert.
Sitat fra: gausel på tirsdag 18. august 2015, klokken 21:23
Høres ut som en lang dag! Hvor mange (hurtig)ladinger på turen??
10 hurtigladinger, noe over 11t30m kjøretid. 813.3km totalt kjørt. Temp stoppet på 52.7 grader og 10 streker, men ikke opp på rødmerkingen. Får komme med litt mer detaljer imorgen.
Sitat fra: Olee på tirsdag 18. august 2015, klokken 22:11
Sitat fra: Øyvind.h på tirsdag 18. august 2015, klokken 21:14
Sitat fra: emil på tirsdag 18. august 2015, klokken 21:12
Siste ladestopp for dagen. 52.1 grader på batteriet (lader fortatt), 706.9km unnagjort og ca 107km igjen...
Imponerende :)
Hva er billigste løsning på leafspy så man ser SOC? Jeg kjører en 2012 mod, og guessometeret gjør mer skade enn nytte. SOC hadde løst +/- alle bekymringer. Men ettersom jeg bare skal ha bilen 6-8 måneder ønsker jeg ikke bruke mye på den.
Billigste løsning blir da gratisversjonen av Leafspy, og OBDII leser fra ebay. Det koster deg da ca 35kr(hvis du har en android mobil/nettbrett fra før av) :)
Spander på deg kronene for pro-utgaven så du får kWh avlesing på forbruk og gjenværende. Har linket til en 50-kroners obdii i leafspy-tråden som ligger ikke veldig langt tilbake i tid.
Hei!
Jeg hentet min 2013-USA Leaf på Autonova Fjellhamar og kjørte hjem til Oksvoll i Bjugn kommune, ca. 640 km.
Brukte ca. 13,5 time på turen. Hurtigladet på: Brummundal, Øyer (hurtiglader virket ikke, ladet langsomt på Rådhuset.), Ringebu, Otta, Dombås, Berkåk og Trondheim. Bratt, men effektiv læringkurve på elbil. ;D
Sitat fra: drlw1980 på onsdag 19. august 2015, klokken 13:33
Hei!
Jeg hentet min 2013-USA Leaf på Autonova Fjellhamar og kjørte hjem til Oksvoll i Bjugn kommune, ca. 640 km.
Brukte ca. 13,5 time på turen. Hurtigladet på: Brummundal, Øyer (hurtiglader virket ikke, ladet langsomt på Rådhuset.), Ringebu, Otta, Dombås, Berkåk og Trondheim. Bratt, men effektiv læringkurve på elbil. ;D
Bytt ut Brummundal med Rudshøgda, Berkåk med Fagerhaug (og Trondheim med Minnesund) har du omtrent min rute etter Oslo inkludert samme ladeproblemer og alternativt ladested på Øyer :)
Øyer står som operativ nå, men tror ikke jeg legger den inn som ladested på returen.
1900km på 24 timer her.(I Tesla model s)
Ved å begynne med fullt batteri, og sløyfe to unødvendig lange (1,5t) ladepauser og et par småpauser utenom lading og ved unngå køkjøring, så er målet neste gang 2200km på 24 timer.
Sitat fra: emil på onsdag 19. august 2015, klokken 13:46
Sitat fra: drlw1980 på onsdag 19. august 2015, klokken 13:33
Hei!
Jeg hentet min 2013-USA Leaf på Autonova Fjellhamar og kjørte hjem til Oksvoll i Bjugn kommune, ca. 640 km.
Brukte ca. 13,5 time på turen. Hurtigladet på: Brummundal, Øyer (hurtiglader virket ikke, ladet langsomt på Rådhuset.), Ringebu, Otta, Dombås, Berkåk og Trondheim. Bratt, men effektiv læringkurve på elbil. ;D
Bytt ut Brummundal med Rudshøgda, Berkåk med Fagerhaug (og Trondheim med Minnesund) har du omtrent min rute etter Oslo inkludert samme ladeproblemer og alternativt ladested på Øyer :)
Øyer står som operativ nå, men tror ikke jeg legger den inn som ladested på returen.
Hei Emil, husker du hvilken hastighet du holdt på strekningen Oslo - Rudshøgda? Har flere ganger ønsket å distre meg til å kjøre uten å lade mellom Lørenskog og Brummundal (med veldig mye skepsis fra min bedre halvdel), men har istedenfor valgt å holde 110-115 (på speedometeret) og ladet halvveis på Minnesund
Sitat fra: tdn på fredag 21. august 2015, klokken 13:51
Sitat fra: emil på onsdag 19. august 2015, klokken 13:46
Sitat fra: drlw1980 på onsdag 19. august 2015, klokken 13:33
Hei!
Jeg hentet min 2013-USA Leaf på Autonova Fjellhamar og kjørte hjem til Oksvoll i Bjugn kommune, ca. 640 km.
Brukte ca. 13,5 time på turen. Hurtigladet på: Brummundal, Øyer (hurtiglader virket ikke, ladet langsomt på Rådhuset.), Ringebu, Otta, Dombås, Berkåk og Trondheim. Bratt, men effektiv læringkurve på elbil. ;D
Bytt ut Brummundal med Rudshøgda, Berkåk med Fagerhaug (og Trondheim med Minnesund) har du omtrent min rute etter Oslo inkludert samme ladeproblemer og alternativt ladested på Øyer :)
Øyer står som operativ nå, men tror ikke jeg legger den inn som ladested på returen.
Hei Emil, husker du hvilken hastighet du holdt på strekningen Oslo - Rudshøgda? Har flere ganger ønsket å distre meg til å kjøre uten å lade mellom Lørenskog og Brummundal (med veldig mye skepsis fra min bedre halvdel), men har istedenfor valgt å holde 110-115 (på speedometeret) og ladet halvveis på Minnesund
Uten at jeg husker hastigheter spesiellt så holder jeg fartsgrensen på 2-felts vei og så ligger jeg i vogntog/hengerfart på 4-felts vei, dvs ca 85km/t. Har jeg ingen biler bak/foran meg kan jeg finne på å redusere fart mot bakketopp eller trille litt fortere enn fartsgrensen i bunnen av bakken. Vet jeg at jeg har nok til å rekke frem til førstkommende lader, men uansett ikke nok til å hoppe over denne kan jeg gi på litt ekstra.
Noen tall fra turen:
Bjerke: Ladet 16 minutter, 9.7kWh
Bjerke-Kiwi Minnesund forbruk 8.1kWh, kjøretid 1t (kjørte over Gjelleråsen først og lå så bak en lastebil som lå akkurat i 80 til forbi Gardermoen)
Minnesund: Ladet 14 minutter 7.8kWh
Minnesund-Rudshøgda forbruk 10.2kWh, kjøretid 55m
Rudshøgda: Ladet 13 minutter, 8.0kWh
Hadde egentlig planer om å lade på Fortum i Brummundal og AR i Lillehammer ("gratis"), men med bare 8km videre til Rudshøgda og ingen batterivarsel i Brummundal var det bare å fortsette (liker å lade på lavest mulig SOC). Så da ingen vits i å stoppe i Lillehammer etterpå og fortsatte til Øyer, men hadde jeg tatt 5 minutter ekstra på Rudshøgda hadde jeg også kunnet droppe Øyer helt og dra rett til Ringebu. Jeg hadde nok til å rekke frem til Ringebu hvis jeg ikke hadde svingt av på Øyer, men jeg hadde ankommet i skilpaddemodus. Ikke noe jeg føler for på ukjente strekninger.
Kjørte i går til Hamar fra Trondheim.
Første slik langtur.
Hadde en kjøreplan med ladesteder om beregnet forbruk.
Startet med 1,4 kwt fra fulladet. Helgerush ut av byen i nær 30 grader. Så AC på.
Ladet en time på Støren, til 173 GIDS. Tett rask trafikk vi holdt følge med. Point of no return var Berkåk, og med over 5 kWt som status passerte vi lader der. Var forøvrig to biler der så ladere opptatt. Ankom Fagerhaug md 44 GIDS. Ladet i 21 minutter til 196 GIDS. Kjørte til Hjerkin i god fart, ingen tok oss igjen!
Ankom med 55 Gids
Ladet 19 minutter til 187 med plan om å lade på Otta.
På Otta stod en en Teslaeier å tullet bort tida med noe kabelgreier og nesten ikke input. Fikk spurt ham hva skjedde og det viste seg han hadde kjøpt seg noe han ikke forsto noe av. I bilen hadde han instilling 10A.
Med teoretisk strøm å komme til Kvam fortsatte jeg dit i stedet.
Ankom med 58 GIDS. Ladet til 181.
Kom oss da til Lillehammer med 40 Gids. Så til Hamar.
Brukte langt mindre strøm enn forventet. Bilen viser snitt 1,3 kwt/mil.
Kan lage litt mer kw tall når vi kommer hjem.
EDIT: Hjemtur
Startet fra Hamar kl 13:00, og rullet inn på innkjørsel på Jakobsli like før kl 21:00
Ladet på:
Lillehammer
Kvam
Otta, men kun 2kWt bare for å prøve lader samt ha noe se på mens vi spiste burger'n kjøpt på Statoil
Dombås
Hjerkinn
Fagerhaug.
Arctic Roads sine DELTA ladere gir mest input, de trykker inn opp mot 47 kW før 60%. Det varmer batteriet også. Nå var det opp mot 30 grader og stekende sol så det bidro sikker også. Etter Fagerhauglader så ble batteriet 52 grader. Ned på 45 innen vi kom oss hjem.
Snittforbruk i dag med AC på (Var jevnt over 25 grader ute hele veien hjem) 1,19 kWt/mil.
Forbruket på tur ned var 1,22 kWt/mil. På vei hjem var vi en person mer + bagasje.
Tempo på turen under kjøring var lik øvrig trafikk, så det gikk jevnt over fartsgrensen.
Virker som forbruket på langkjøring er betydlig lavere enn den bykjøring vi ellers gjør.
Skal få gjort noen tabeller på forbruket for de ulike distansene.
Sitat fra: emil på tirsdag 18. august 2015, klokken 23:31
Sitat fra: gausel på tirsdag 18. august 2015, klokken 21:23
Høres ut som en lang dag! Hvor mange (hurtig)ladinger på turen??
10 hurtigladinger, noe over 11t30m kjøretid. 813.3km totalt kjørt. Temp stoppet på 52.7 grader og 10 streker, men ikke opp på rødmerkingen. Får komme med litt mer detaljer imorgen.
811.3km på returen, 11t28m kjøretid, 14t30m inkl lading og andre småpauser, 52.1 grader på det meste. Riktignok kjørt på en natt og ikke en dag...
Sitat fra: emil på mandag 24. august 2015, klokken 12:36
Sitat fra: emil på tirsdag 18. august 2015, klokken 23:31
Sitat fra: gausel på tirsdag 18. august 2015, klokken 21:23
Høres ut som en lang dag! Hvor mange (hurtig)ladinger på turen??
10 hurtigladinger, noe over 11t30m kjøretid. 813.3km totalt kjørt. Temp stoppet på 52.7 grader og 10 streker, men ikke opp på rødmerkingen. Får komme med litt mer detaljer imorgen.
811.3km på returen, 11t28m kjøretid, 14t30m inkl lading og andre småpauser, 52.1 grader på det meste. Riktignok kjørt på en natt og ikke en dag...
Virkelig langdistanse.
Nå møtte vi kun en blå Leaf i går på vår tur opp fra Hamar, og det var mellom Ler og Melhus i går kveld ca kl 20:00. Kanskje deg?
Ellers, som andre har rapportert kommer det ut bedre tall på batteriet nå etter en del hurtigladinger. Totalt 15 hurtigladinger på turen frem og tilbake Hamar. (Bilen har totalt nå gjort 19 hurtiglading i sitt liv)
SOH økt fra 89% til 92%, og AHr 60,4. Var under 59 før turen.
I dag tidlig hadde den på saktelading fått inn 20kWt på batteriet (250 GIDS), som er meste jeg har registrert.
Batteritemp sunket til 31, var 45 da vi parkerte etter langturen.
Sitat fra: leafnor på mandag 24. august 2015, klokken 16:41
Sitat fra: emil på mandag 24. august 2015, klokken 12:36
Sitat fra: emil på tirsdag 18. august 2015, klokken 23:31
Sitat fra: gausel på tirsdag 18. august 2015, klokken 21:23
Høres ut som en lang dag! Hvor mange (hurtig)ladinger på turen??
10 hurtigladinger, noe over 11t30m kjøretid. 813.3km totalt kjørt. Temp stoppet på 52.7 grader og 10 streker, men ikke opp på rødmerkingen. Får komme med litt mer detaljer imorgen.
811.3km på returen, 11t28m kjøretid, 14t30m inkl lading og andre småpauser, 52.1 grader på det meste. Riktignok kjørt på en natt og ikke en dag...
Virkelig langdistanse.
Nå møtte vi kun en blå Leaf i går på vår tur opp fra Hamar, og det var mellom Ler og Melhus i går kveld ca kl 20:00. Kanskje deg?
Passerte det området rundt 20:15-20:20 så det er nok en mulighet for at det var meg. Ellers må jeg si at ca Berkåk-Hamar begge veier var veldig fritt for elbiler som ikke var Tesla. Ingen andre på hurtigladere hverken før, under eller etter lading.
Sitat fra: leafnor på mandag 24. august 2015, klokken 16:41
Ellers, som andre har rapportert kommer det ut bedre tall på batteriet nå etter en del hurtigladinger. Totalt 15 hurtigladinger på turen frem og tilbake Hamar. (Bilen har totalt nå gjort 19 hurtiglading i sitt liv)
SOH økt fra 89% til 92%, og AHr 60,4. Var under 59 før turen.
I dag tidlig hadde den på saktelading fått inn 20kWt på batteriet (250 GIDS), som er meste jeg har registrert.
Batteritemp sunket til 31, var 45 da vi parkerte etter langturen.
265 hurtigladinger tilsammen her, men nå merker jeg at verdiene ikke øker etter hurtiglading på samme måte som før. Etter noen dager med ~10-15 mil/dag og saktelading til fullt pleier det derimot å stabilisere seg på normalen som nå ligger på 230-240 GIDs
Sitat fra: emil på mandag 24. august 2015, klokken 17:07
Passerte det området rundt 20:15-20:20 så det er nok en mulighet for at det var meg. Ellers må jeg si at ca Berkåk-Hamar begge veier var veldig fritt for elbiler som ikke var Tesla. Ingen andre på hurtigladere hverken før, under eller etter lading.
Da var det deg, for klokka var nok nærmere 20:15 i og med vi var hjemme før 21:00.
Det var kun Tesla å se etter vi passerte Lillehammer. Nærmere Trondheim så jeg en og annen LEAF og Golf, deriblandt deg.
Laget noen stolpediagram av forbruk per mil og energimengde mellom stedene vi ladet.
Lengste ladetid hadde vi på Fagerhaug, henholdsvis 25 minutter på tur ned, og 23 minutter på veg hjem.
De andre var under 20 minutter.
Grafer med batterinivå viser blå ankomstnivå, og rød ladenivå i GIDS.
Ferjebilletter kjøpt for EL17XXX over til Danmark, så da blir det 2012 Leaf til Dana-Cup i sommer.
Fra Trondheim til Sandefjord (Motorhotell) som første etappe, og Fjordline dagen derpå.
Brukt jurassictest.ch/GR/ og erfarte data fra forrige sommers tur til Hamar for å bestemme ladepunkt og nivå.
Ladeplan i vedlagt figur.
Tenker å kjøre "low-soc strategi", og ta mange ladestopp. Men feiger ut litt mellom Dombås og Lillehammer, i og med single ladepunkt på Kvam og Ringebu. Lader på Dombås så jeg kan komme til Ringebu om det er opptatt på Kvam, og ledig på Kvam, lader jeg så jeg kommer meg til Lillehammer. Hopper også over Espa mellom Hamar og Minnesund, samt lader på Minnesund så jeg kommer meg til Kløfta/Lillestrøm og Jessheimlader opptatt.
Vært i kontakt med AR som står ved sitt tilbud om kompensasjon for kald stans i vinter på Hjerkinn, og får låne RFID for denne turen som kompenasjon. Takker for det.
Har fått i hus Clever-Fri RFID kort også, til bruk i Danmark og opp igjen via Sverige fra Gøteborg.
Så med RFID kort/brikke fra AR, Clever, Grønn-Kontakt, Fortum og alle apper jeg har klart å oppdrive installert på telefonen, blir dette en trivelig tur, og kan hende den rimeligste Danamarktur jeg har fått til og kommer få til.
12 hurtigladestopp blir det innen Sandefjord. Beregnet 3 timer lading tilsammen.
I Larvik skal jeg dagen ferjen går se om ikke det finnes mulighet å saktelade på et av punktrene der, for ett av de 6-8 punkter jeg finner på nett må da kunne være ledig for 2-3 timer saktelading innen vi må komme oss til ferjen for avgang 14:30.
Sitat fra: leafnor på lørdag 21. mai 2016, klokken 16:19
Men feiger ut litt mellom Dombås og Lillehammer, i og med single ladepunkt på Kvam og Ringebu. Lader på Dombås så jeg kan komme til Ringebu om det er opptatt på Kvam, og ledig på Kvam, lader jeg så jeg kommer meg til Lillehammer.
Til informasjon: Har opplevd ladekø på Otta kun ved én anledning, og da var det kun én bil jeg måtte vente på.
Jeg bor på Kvam, og kan knapt huske at jeg har sett ladepunktet i bruk.
Det er to mil fra Otta til Kvam, og drøyt tre mil fra Kvam til Ringebu.
Du har også ladepunkt ved Kiwi på Øyer, og bør kunne droppe en eller to av ladestoppene gjennom Gudbrandsdalen.
Sitat fra: Hempe på lørdag 21. mai 2016, klokken 19:05
Sitat fra: leafnor på lørdag 21. mai 2016, klokken 16:19
Men feiger ut litt mellom Dombås og Lillehammer, i og med single ladepunkt på Kvam og Ringebu. Lader på Dombås så jeg kan komme til Ringebu om det er opptatt på Kvam, og ledig på Kvam, lader jeg så jeg kommer meg til Lillehammer.
Til informasjon: Har opplevd ladekø på Otta kun ved én anledning, og da var det kun én bil jeg måtte vente på.
Jeg bor på Kvam, og kan knapt huske at jeg har sett ladepunktet i bruk.
Det er to mil fra Otta til Kvam, og drøyt tre mil fra Kvam til Ringebu.
Du har også ladepunkt ved Kiwi på Øyer, og bør kunne droppe en eller to av ladestoppene gjennom Gudbrandsdalen.
Brukt lader i Kvam 4 ganger jeg, kjørt to turer. En i August -15 til Hamar, og en i november til Oslo.
Sommerturen ladet jeg etter Hjerkinn kun på Kvam før neste ble Lillehammer, så det går å bruke ett punkt. Hadde den gang tenkt å lade på Otta, men der var det en Tesla å ladet, så opptatt.
Men legger nå opp til å lade på Dombås så jeg kan komme til Ringebu om Kvam mot alle odds er opptatt. Neste blir så Lillehammer, og da er det videre flere ladere på hvert sted jeg tenker å lade, så tror det da vil stå ledig et ladepunkt for meg. Hopper over Espa for det blir vell kort mellom Hamar og Minnesund, og virker som Espa er et populært sted å lade, så risko for å være opptatt.
Lengste kjøretur på en dag var fra Bergen til Røyken, 471 km da jeg hentet bilen forrige uke. Ladet i 80 min totalt og brukte 8 timer på turen inkl. lading.
I dag kjørte jeg fra Kolbu på Toten og hjem til Røyken, 161 km, med mototorvei fra Minnesund til Asker. Kom hjem med --- på både prosent og GOM, men appen viste 8 km rest da jeg kom hjem. Lå i 90-95 på motorveien frem til Oslo-grensa, men hadde ikke en eneste lastebil til å trekke meg før Frognerstranda. Da la jeg meg tett på en campingvogn som lå i ca 70 til Asker. Hadde 17 km igjen i Asker, men de forsvant fort og ble til "---"
Husker ikke helt, men lurer på om jeg hadde 11,2 kwh/100 km i snitt.
Lengste kjøretur på en dag:
Trondheim-Sandefjord.
Distanse 677,4 km, og 9:49 i kjøretid.
Startet 7:45, og stoppet 21:41 på Sandefjord Motorhotell.
Logg fra LeafSpy viser hurtigladere påkoblet i lading i 119 minutter.
Hadde en omtrent totimer stopp med litt saktelading i Oslo mens vi var å spiste og så oss svært kjapt rundt. Ladet 4 kWt på sakteladingen.
Strategi var å lade på lav SOC, med unntak selve Gudbrandsdalen der det er single ladere på Kvam og Ringebu.
Ladet maks på Dombås (Stoppet på 80%, 195 Gids) og kjørte med strategi å lade på Kvam om ledig, eller fortsette til Ringebu om opptatt, og så evt ta ventetid der om den var opptatt.
Ledig på Kvam, og ladet da for å nå Lillehammer. Passerte Ringebu, og så en Golf på lader der.
AR ladere på Lillehammer fikk jeg ikke noe ut av, så kjørte ned til GK og Fortum sine ved McD. GK opptatt, men ikke Fortum. Ladet der til Hamar, og så videre til Minnesund.
På Minnesund var Statoil opptatt, så over gamle broen og håpet Fortum sin på Kiwi ledig. Den var det.
Varmt var det (26 ute), og batteriet nådde over 52 grader på Minnesund.
Det ga redusert laderfart på Berger.
Saktelading og to timer stopp i Oslo senket temp så de to sist hurtigladinger på Drammen (Måtte vente der, som eneste sted) og Grelland gikk OK.
Fra Grelland og ned til Sandefjord la jeg speedometer på 120 (GPS 112) og inn med CC. Ellers på motorveg lå jeg på GPS 100.
Flaskehals på varm sommer med 85% kapasitet igjen på 2012 batteriet er varmgang.
Tatt ut temperaturkurve fra Leafspy, og ladekurvene.
Brukt http://www.jurassictest.ch/GR/ til å beregne nødvendig lading. Forbruket ca 10-15% lavere på varmt tørt føre. PÅ fuktig regnvåt veg (ikke mye regn i luften) frem til Berkåk stemte forbruk eksakt.
Vell fremme, kan meldes at kona ikke skryter av setene, forøvrig ikke jeg heller.
Ellers, Fortums fire ladere der var fullt opptatt på søndag kveld. Kø faktisk. Lot bilen kjøle seg og ladet på morgenen før vi dro til Langesund for ferje til Danmark.
Retur fra Danmark via Gøteborg, med stopp i Hamar.
15 hurtigladinger, hvorav 8 mellom Gøteborg og Hamar.
7 fra Hamar og til Trondheim i dag, men kunne stått over en kort lading på Lillehammer, men usikkert vær (Regnbyger) gjorde at jeg ladet i 4 minutter i Lillehammer for å være sikker på å nå Ringebu uten å sinke ferietrafikken.
Snitteffekt på ladinger er 37 kW, og QC ladet i følge LeafSpy i alt 2 timer og 45 minutter. Gjennnomsnittlig ladetid 11 minutter per stopp.
Kjøligere vær på delen av turen fra Hamar og hjem, ga lavere batteritemperatur. Lørdag nådde det 52 grader et kort øyeblikk.
Med 30 kWt Leaf ville det nok holdt med halve antallet ladestopp.
AR sin lader på Vestby ladet på 125A og ga 50 kW, GK sine på Ringebu og Kvam var lavest med litt over 40 kW i effekt.
Ut av logfil beregnet snittfart over 3 minuttersinbtervaller. På i hovedsak motorveg frem til Minnesund lå jeg på 100 på speedometer, som ga over 90 i virkelig snittfart i perioder.
Mellom Preem Uddevalla og Håby la jeg inn 120, som ga over 110 i virkelig fart. Forbruket tett på 2 kWt/mil da.
To saker på ønskelisten, 30 kWt Leaf og setene i Gen 2. Det er mer type "krakker" å sitte i på Gen 1, vikrer å være litt mykere og mer riktig ryggstøtte på Gen 2.