Elbilforum.no - driftet av Norsk elbilforening

Bilmerker => Volkswagen VW => e-Golf => Emne startet av: Stikkkontakt på man 12. jan 2015, kl. 11:28

Tittel: Premium Telefon
Skrevet av: Stikkkontaktman 12. jan 2015, kl. 11:28
Hva skjer om jeg får et tvilling-SIM og putter det inni SIM-sjakten i hanskerommet?
Vil jeg da kunne få WLAN i bilen? Og ringe via utendørs antenne?
Noen med erfaringer som kan fortelle?
Tittel: Sv: Premium Telefon
Skrevet av: viggoskman 12. jan 2015, kl. 12:33
Jeg trudde ikke man fikk e-golfen med Premium telefon i Norge
Tittel: Sv: Premium Telefon
Skrevet av: Puzoniman 12. jan 2015, kl. 12:50
Er av samme oppfatning viggosk. Det er vell en del av tilleggsutstyret på amerikanske versjoner vet jeg. På de tyske bilene er jeg usikker på.
Tittel: Sv: Premium Telefon
Skrevet av: Rådeman 12. jan 2015, kl. 14:02
Ser noen importbiler på finn har bilde av en slik slot. Vet ikke om den kan brukes eller om norsk versjon har...?
Tittel: Sv: Premium Telefon
Skrevet av: Stikkkontaktman 12. jan 2015, kl. 14:03
Dette er en tysk bil med premium bluetooth. Den funker fint med rsap og signal fra ekstern antenne med f.eks Galaxy S5.
Tittel: Sv: Premium Telefon
Skrevet av: e-Golferman 12. jan 2015, kl. 16:28
Det er ikke Premium Bluetooth på norske e-Golfer.
Tittel: Sv: Premium Telefon
Skrevet av: Sonusman 12. jan 2015, kl. 22:55
http://www.carsystems.pl/vw-bluetooth-premium-highline-module-3c8035730d,id715.html
Tittel: Sv: Premium Telefon
Skrevet av: torgrandtir 13. jan 2015, kl. 03:59
Sitat fra: Sonus på man 12. jan 2015, kl. 22:55
http://www.carsystems.pl/vw-bluetooth-premium-highline-module-3c8035730d,id715.html
Noen som har forsøkt dette??
Skal vi spleise på frakt ?? :)
Tittel: Sv: Premium Telefon
Skrevet av: Stikkkontakttir 13. jan 2015, kl. 08:41
Modulen som det linkes til er nok ikke kompatibel med Discover Pro som hører til den nye serien infotainmentprodukter fra VAG. Den såkalte MIB(modulares infotainment baukasten)
Tittel: Sv: Premium Telefon
Skrevet av: Sidewindertir 13. jan 2015, kl. 08:50
Merkelig at det ikke var en opsjon som tillegsutstyr.
De Norske bilene har jo nesten "alt"..
Hvilke flere funskjoner hadde man evnt fått med Premium Bluetooth?
Tittel: Sv: Premium Telefon
Skrevet av: Stikkkontaktfre 16. jan 2015, kl. 22:16
Da er Premium Bluetooth testet ut og en liten rapport kan avlegges.

1. Sammenkobling med Galaxy S5 med RSAP. Da går telefonen i dvalemodus og telefonmodulen i bilen henter info fra SIM-kortet i telefonen. Signal hentes inn via utendørs antenne og signalet er upåklagelig. Ved normal bruk av rsap vil man ikke motta datasignal på telefonen, men i Golf er det wlan som sender i bilen, og den "døde" telefonen mottar mail og andre oppdateringer som skjer via datasignal. Wlanet baserer seg altså på mitt eget abonnement, men det mottaes av bilen og ikke telefonen.

2. Oppkobling med fruens iphone 5s og tvilling-SIM i sim-slot i hanskerommet. Da er det wlan via sim i hanskerommet og også telefon via samme sim. Minuset er at det ringer både i bilen og på telefonen og at det må ringes fra selve bilen for at samtalen skal komme på handsfree. Telefonen er mao ikke forbundet til bilen. Når det er sim i sim-slot i bilen kan ingen andre telefoner tilkobles.

Tittel: Sv: Premium Telefon
Skrevet av: hottentott33lør 17. jan 2015, kl. 22:18
Hva slags grensesnitt er det på de norske bilene? Kun ordinær handsfree eller såpass avansert at en får telefonlisten frem i skjermen på bilen?
Tittel: Sv: Premium Telefon
Skrevet av: nilsktlør 17. jan 2015, kl. 22:41
Man får frem telefonliste (også med bilder av kontaktene om du har det i telefonen), samt anropsloggen fra telefonen.