Elbilforum.no - driftet av Norsk elbilforening
Bilmerker => Nissan => Leaf 2010-2017 => Emne startet av: Elbil-i-Lofoten på man 28. jul 2014, kl. 00:02
Finner ingen info i brukerhåndbøkerne til min leaf om bilen automatisk låser seg hvis jeg forlater den uten å manuelt låse dørene? Noen som vet noe om dette?
Mvh ny leaf tekna-eier
Den låser seg ikke automatisk når du forlater bilen.
Hvis du låser opp bilen, men unnlater å åpne noen av dørene vil bilen låses automatisk etter ett minutt.
Ok det var fint å få vite. Takker for info.
Tror ikke min står lengre enn 30 sekunder, før dørene automatisk låser seg igjen (hvis ikke åpnet).
Mulig 2012-modellen er annerledes :-) Aner ikke.
Manualen til USA 2013-modellen sier følgende om saken:
All doors will be locked automatically unless one of the following operations is performed within 1 minute after pushing the request switch while the doors are locked.
• Opening any door.
• Pushing the power switch.
During this 1-minute time period, if the UNLOCK button on the Intelligent Key is pushed, all doors will be locked automatically after another 1 minute.
Trådstarter lurer på om bilen låser seg automatisk når du forlater den etter bruk, det gjør den ikke.
Noen som har har funnet en løsning på dette? Den låst seg igjen hvis du trykker på lås opp og ikke åpner men låst seg ikke hvis du forlater bilen med nøkkelen og ikke låser. Merkelig logikk.
Jeg er sjeleglad for at man ikke risikerer at nøkkelen blir låst inne i bilen, hver gang Key is not detected.
Vil jo tro det må være andre kriterier som at bilen må være avslått og at nøkkelen ikke er registrert over en viss tid. Jeg ser ihvertfall ikke noen grunn til at bilen burde kunne stå ulåst over en lengre periode uten at man aktivt velger det selv. Andre biler klarer dette helt fint, og man har jo to nøkler.
Hadde ikke vært verre enn å lage et menyvalg og programmere bilen til å gjøre noe den allerede gjør fra før (men av en eller annen grunn kun ved et ekstremt nisjepreget scenario).
Sitat fra: Trekkoppbil på lør 13. des 2014, kl. 10:52
Jeg er sjeleglad for at man ikke risikerer at nøkkelen blir låst inne i bilen, hver gang Key is not detected.
Vel, det kan skje og det er ikke stas på noen som helst måte >:(
Nøkkelen lå på setet foran mens bilen sto på lading. I det jeg trakk ut ladekablen så klikket det som om dørene gikk i lås!
Ganske riktig! Alle dørene låst, nøkkelen synlig i forsetet og en rød varsellampe som blinket på dashbordet!
Etter mye dill fikk jeg en kompis til å komme med den andre nøkkelen. Ved opplåsing reagerte den ikke første gang men på gang nr. 2 låste kun venstre fordør seg opp. Startet opp for deretter å slå av. Varsellampen ble da borte og ved forsøk på å låse den med nøkkel 1 liggende i bilen så nektet den å låse slik den skal gjøre.