Elbilforum.no - driftet av Norsk elbilforening
Bilmerker => Tidlige elbiler: Think => Think City "Classic" (2000 - 2002 mod) => Emne startet av: Freia på onsdag 24. desember 2008, klokken 21:11
Er jeg en av Norges yngste el-bil eier? ???
Jeg er bare 14 år!
Sitat fra: Freia på onsdag 24. desember 2008, klokken 21:11
Er jeg en av Norges yngste el-bil eier? ;)
Jeg er bare 14 år!
Det er jo ikke så godt å si, men jeg tror nok du er det og en elbil er jo kjekt å ha. Pass godt på den til du har lov å kjøre.
En som fikk elbil og som var yngere enn deg da han fikk den var Kronprins Olav:
som fikk denne:
(http://museumsnett.no/ntm/no/samlingene/gjenstandsbilder/kongelekebil_stor.jpg)
i gave fra bestemor (dronning av England) til 9 årsdagen i 1912. Men det er en leke bil som han måtte nøye seg å kjøre med i slottsparken.
Hei, Henrik,
gratulerer med elbil! Var det julegave?
Hvis ingen andre melder seg kan du regne deg som Norges yngste elbileier.
Takk for tilbake meldingen!
Nei jeg fikk den ikke til julegave, jeg kjøpte den selv og har vært på jakt etter en lenge og var heldig nok med kjøpe en sort en og jeg skal ta godt vare på den i fremtiden å har fått god lagring plass til den ;D
Gratulere med bilen i alle fall. :)
Siden du vel må lagre bilen relativt lenge får vi oppfordre Think- og batteriguruene her på forumet til å gi noen råd om vedlikehold mens den lagres.
Obs. La ikke merke til denne tråden.
Før lagring i 4 år foreslås følgende:
Forutsatt at batteripakken er OK tas vannservice, og bilen kjøres ned til 50%, lades, og kjøres til den går sakte.
Koble så fra framdriftsbatteriet, og demonter 12V batteriet, og bruk dette til noe annet. Etter 4 år må du ha nytt likevel.
De 3 vortene under bilen, der vannet kommer ut renses med Q-tip, og "plugges" med hver sin tampong for å redusere, men ikke blokkere luftilførsel til batteriene.
Ellers må dekkene avlastes, f.eks ved å sette bilen på bukker, og bremsevesken byttes. Bremsene bør smøres opp, og bremseskivene kan godt sprayes med litt sinkspray, for å hindre rust. Dette blir slipt av ved første bremseforsøk likevel.
Er batteripakken ikke helt OK, foreslås full sjekk hos meg, Boogie, eller Pluto, før lagring. Alternativt, kan du lade hver 6V blokk ut ved å kortslutte dem med en 12V halogenpære i minst en uke, og gjerne under hele lagringsperioden.
Ellers kan det opplyses at mopedbilprosjektet mitt er dedikert jentungen på 8år (6 år når huin "fikk" bilen). Unner deg likevel tittelen norges yngste elbileier, da du tross alt har kjøpt bilen din selv, og at den derfor utvistelig er din bil. Gratulerer, og mange ønsker om at dette blir en positiv erfaring.
Takk, men jeg har koblet fra 12V batteriet og sjekket batterie kassa.
Obs! Den skal stå i lagring i to år og kjøres jevnlig ut på gårdsplassen ;)
Da har det gått fire år og jeg har lappen, og skal begynne med TH!NK til helga; og ta ned batterikassa ;)
Gratulerer!
Hold oss oppdatert hvis du har tid.
Utrolig kult! Håper den går like fint enda! :-)
UPDATE : Da har man runda snart 3500 km med th!nken, og tok vannfylling forrige helg :D
Dørpanel : Festet på igjen :D
Bremser foran: Nye klosser og skiver.
Dekk: Nye piggdekk 8)
Er storfornøyd med bilen, bruker den hver dag.
VARME : Monterte inn en komplett Webasto anlegg i Jula som gikk, og er storfornøyd, masse varme, og koster meg 37 kr å fylle tanken ;)
Veldig bra, er du tolmodig så kan du sikkert bli den i Norge som har kjørt Think i flest år også. Holdt ut. Det er stille i denne delen av forumet for tiden, så det er bra med litt oppdateringer om noen Classicer som fremdeles lever. Har du orginal konsoll til webastoen din ?
Sitat fra: Caspar på lørdag 02. februar 2013, klokken 08:51
Veldig bra, er du tolmodig så kan du sikkert bli den i Norge som har kjørt Think i flest år også. Holdt ut. Det er stille i denne delen av forumet for tiden, så det er bra med litt oppdateringer om noen Classicer som fremdeles lever. Har du orginal konsoll til webastoen din ?
Har skaffet original midtkonsol, og skal få tatt bilder under når jeg får den på løftebukken igjen. ;D
I dag kom jeg over noe interresant.
Lade lampa lyste ikke, men ladeledningen sto i, hmmmm
Ikke noe feilmelding i displayet, hmmm
Sjekket El-skjema, der fant jeg ut at det kan være sikringen som lade-strømmen går igjennom.
Pellte av fronten, koblet fra ladeledning og 12 Volt'n og skrudde ut sikringen, satte inn ny en, også begynte med ladelampa å lyse. 8)
Synder'n 8)
(http://i998.photobucket.com/albums/af105/86GMC/IMAG0144.jpg)
Og bilen etter eg fikk skilter på den.
(http://i998.photobucket.com/albums/af105/86GMC/IMAG0143-1.jpg)
Stålfelger ???
Sikringen er en 15A sikring. Sikringsholderen går varm, og sikringen ryker.
Koble forbi sikringen, så er problemet permanent løst. Husk da å ikke koble til kurser som er sikret med større enn 16A sikring. Altså normale lakestikk.
I min bil sitter det en feit spiker inni sikringsholderen :)
Sitat fra: Caspar på søndag 03. februar 2013, klokken 22:40
Stålfelger ???
Yepp, stål felger om vinteren da aluminium felger har en tendens til å bli stygge og flasse lakk av. Stålfelgene kjøpte jeg for 400 kr hos høgger'n, og satt på nye piggdekk på dem. Og aluminiums felgene har slitte helårsdekk, så når været blir bedre blir det aluminiums felger. :P