Charge-amps; kabelfeil eller brukerfeil?

Startet av emil, mandag 07. oktober 2013, klokken 19:26

« forrige - neste »

emil

Skulle prøve min nyankomne charge-amps kabel idag. Plugget i vegg på jobb, valgte effekt (16A), plugget den inn i bil (2012 USA Leaf) og alle normale klikk og pip kom fra bilen og lysene på dash blinket som normalt i ca 5 sekunder før de sluknet. Ingen endringer i LED på håndtaket til charge-amps kabelen. Samme reaksjon på 10A og 6A. Prøvde å snu kontakten i veggen, plugge den i et annet sted/kurs (og et helt annet bygg på hjemveien) men fortsatt samme reaksjon. Med den originale ladekabelen funka alt fint.

Gult varsellys i bilen ved oppstart etterpå (forsvant etter en "reboot").

Er det jeg, bilen eller kabelen som er feil?

Har mulighet til å prøve den på en Leaf i morgen for å se om det blir noen endring.

Sverre_E

Hei Emil,

Kabelen er aktivert osv? Eller du har kanskje fått den i drift nå?
(Blå Leaf. April 2012 - Nov 2021)
Quartz grå Enyaq iV80 juni 2021

emil

Sitat fra: Sverre_E på torsdag 10. oktober 2013, klokken 15:19
Hei Emil,

Kabelen er aktivert osv? Eller du har kanskje fått den i drift nå?

Ikke fått den i drift enda og har ikke fått noe svar fra charge-amps.

Har ikke sett noe eller fått beskjed om at den må aktiveres.

Alt jeg har er kabelen, den tomme FedEx esken den kom i og en PDF manual fra nettet.

Chrian

Vi bestilte denne for noen uker siden og den kom på døren ett par uker etter bestilling. Var ikke nødvendig å aktivere den før bruk, plugget den i veggen valgte 16A og satte den i ladekontakten på bilen.
Nå lader vi mye raskere enn tidligere og vi kan forvarme bilen uten at det reduserer SOC på batteriene.
Med andre ord, vi er svært fornøyd med denne kabelen så langt, så får vi håpe kvaliteten er like bra som originalkabelen.

emil

Får oppdatere meg selv her.

Etter mye venting på svar fra Charge-amps fikk jeg ny kabel i går og denne virker som forventet. Ingen aktivering, bare å koble i og velge ladehastighet. Har ikke fått testet den mye, men SOC gikk fra 35% til 51% på de 50 minuttene jeg testet og det skulle nok stemme ganske greit med ca 16A lading.

© 2025, Norsk elbilforening   |   Personvern, vilkår og informasjonskapsler (cookies)   |   Organisasjonsnummer: 982 352 428 MVA