Verving av ladestasjoner

Startet av 19quiz76, torsdag 06. desember 2012, klokken 21:53

« forrige - neste »

19quiz76

På USA-forumet er det ganske mye kreativ tenking rundt dette å bygge et nettverk av hurtigladere på flest mulig steder. Bl.a. foreslår noen å alliere seg med hoteller med grønn profil, gå sammen om selve kostnadene til ladeutstyr, og la hotelleierne forestå installasjon og drifting. Kanskje noe å høre med Choice og Petter Stordalen om? Et par 80A-ladere pr hotell vil jo hjelpe veldig på rekkeviddeangsten blant ferske Model S-eiere?

http://www.teslamotorsclub.com/showthread.php?t=11625
Sitering av 19quiz76 sine poster utenfor elbilforum.no tillates ikke uten samtykke.

TMS S85 VIN P15279. Grå 19" Pano Luft Sort Skinn Tech Lys Parksensorer Vinterpakke Dobbellader. Levert: 30.9.2013

+ stolt eier av -98 Peugeot 106 EL

jkirkebo

Sitat fra: 19quiz76 på torsdag 06. desember 2012, klokken 21:53
På USA-forumet er det ganske mye kreativ tenking rundt dette å bygge et nettverk av hurtigladere på flest mulig steder. Bl.a. foreslår noen å alliere seg med hoteller med grønn profil, gå sammen om selve kostnadene til ladeutstyr, og la hotelleierne forestå installasjon og drifting. Kanskje noe å høre med Choice og Petter Stordalen om? Et par 80A-ladere pr hotell vil jo hjelpe veldig på rekkeviddeangsten blant ferske Model S-eiere?

Nja, 80A enfase blir neppe særlig aktuelt for Europa. Det vi trenger på hotellene og andre overnattingssteder er 3x16A (11kW) Mennekes-ladepunkter. Det lader opp en tom Model S på ca. 8 timer. Evt. noen 22kW-punkter om noen vil ha et kortere opphold.

Kostnaden til slikt utstyr er ikke stor, ZCW i England selger slikt til ca. £300 der. Installasjon i parkeringsgarasje er heller ikke all verdens kostnad.
Tesla Model Y LR 2024 (gul)

laumb

Jeg vet uansett at jeg kommer ikke til å bestille Hotell på nettet lenger når man kjører i en S.
Da blir det telefon med spørsmål #1, "Har dere lademulighet for elbil?" etterfulgt av "hva slags lademulighet er det?"

Øyvind.h

Synes absolutt dette er en god ide. Om hoteller og andre aktører ser inntjeningspotensialet ved å tilby dette blir det realisert.

Når det er sagt kommer jeg antakelig til å legge opp det største mulige ladeuttaket hjemme (innenfor 63a trefas hovedsikring).

Alle med Model S er velkomne til å lade ved behov!
VW ID4 GTX 2023

Tidligere elbiler: VW ID4 GTX 2022, Nissan Ariya, Kia EV6 GT-Line, Hyundai Ioniq 5, BMW IX3 2021, VW ID4 1st 2021, Mercedes EQC AMG 2021 og 2020, Kia eNiro 2019, Tesla Model X90D 2016,  Tesla Model S90D 2016, Nissan Leaf 2012, Tesla Model S aug 2013

19quiz76

Leste om en annen kar som hadde kjøpt inn masse sikringer (mener det var 80A) til $8-9 pr stk, og ga bort til eiere av steder han ofte var innom på langtur, business-møter etc. Mange av dem hadde montert dem for egen regning, og han hadde dermed 5-6 steder han kunne lade på tur :)
Sitering av 19quiz76 sine poster utenfor elbilforum.no tillates ikke uten samtykke.

TMS S85 VIN P15279. Grå 19" Pano Luft Sort Skinn Tech Lys Parksensorer Vinterpakke Dobbellader. Levert: 30.9.2013

+ stolt eier av -98 Peugeot 106 EL

JohanH

Jeg syns det å kontakte Stordalen/Choicekjeden er et godt forslag. For dem ville jeg tro forskjellen i å få installert 11kW eller 22kW trefase uttak er forsvinnende liten, så kan jo de med twin chargers ha nytten av det.

Cato76

:+1: Tesla Model 3 Performance 2021
:D Tesla Model S P85 (2015) - Kjøpt Oktober 2017 - Solgt
8) Tesla Model S P85D - Kjøpt feb. 2016 (førstegang registrert feb 2015. Solgt februar 2017)
:'( Tesla Model S P85 (13. September 2013) -Solgt feb. 2016 med 71.000km på telleren

19quiz76

På linken til http://www.transnova.no/ kan man forøvrig søke om støtte til utslippsreduserende tiltak - vil tro Stordalen og andre miljøinteresserte kan sikre seg noen offentlige midler herfra for å smelle opp noen saftige ladere på tomtene sine i det ganske land ;)
Sitering av 19quiz76 sine poster utenfor elbilforum.no tillates ikke uten samtykke.

TMS S85 VIN P15279. Grå 19" Pano Luft Sort Skinn Tech Lys Parksensorer Vinterpakke Dobbellader. Levert: 30.9.2013

+ stolt eier av -98 Peugeot 106 EL

Morten Sandvik

Sitat fra: Cato76 på tirsdag 18. desember 2012, klokken 15:17
Opning av hurtigladestasjon - E39 Fjøsanger

Her står det mye godt nytt for dere som har elbil og for oss som venter  :)

http://www.regjeringen.no/nb/dep/sd/aktuelt/taler_og_artikler/politisk_ledelse/taler-og-artikler-av-politisk-radgiver-s/2012/opning-av-hurtigladestasjon---e39-fjosan.html?id=707519

Var innom i dag. 500 V og 120A  ;D , men ladekabelen passet ikke. Finnes det adapter ?
Bergen

2891 .... Svart/ svart Performance Plus

5YJSA2DP1DFP19452

Cronos

Det burde finnes et enkelt, standardisert infoskriv/nettside (gjerne i regi av Elbilforeningen) som viser den mest anbefalte fremgangsmåten for bygging av en ladestasjon/ladepunkt, med navn på leverandører, telefonnummer og eventuelle støtteordninger som kan søkes.

Dette kan vi som brukere anvende til å hjelpe aktører (hoteller og kjøpesentere, og andre) til å overkomme bøygen det sikkert kan være å etablere ladepunkter. Pluss at vi unngår å havne med suboptimale løsninger.

Jeg vet ihvertfall konkret om ett hotell som er i ferd med å sette opp " dedikerte elbilplasser" nå. Hadde sikkert ikke skadet å informere dem litt.

(Tror kanskje dette også er nevnt i andre tråder, men synes forumet er blitt rotete.)










P85Sept 13
P85DMars 15Solgt
P85DMai 15Solgt
Model 331.03.16Reservert



Høgis

P27864 Mørk grå P85, carbon,  mell.brunt int.  22" Vossen CV4, full pakke untatt dobbeltlader.
Solgt TMS til fordel for BMW 640i Grand coupe,  byttet til en BMW M6 Grand Coupè, AC Schnitzer. Nå ble det Porsche Taycan (tidlig April 2020)

RuneW

Sitat fra: Høgis på torsdag 19. desember 2013, klokken 00:21
Det kommer:  http://shop.teslamotors.com/collections/model-s/products/chademo-adapter

Oj, får håpe ladeporten på TMS er solid for der der så ut som en skikkelig knekker. Er det for å slippe kontakt med lakken at man har valgt å la "tesla-biten" stikke så langt ut?
TMY LR AWD
TM3 LR AWD FSD (solgt)

© 2025, Norsk elbilforening   |   Personvern, vilkår og informasjonskapsler (cookies)   |   Organisasjonsnummer: 982 352 428 MVA