Velkommen, Gjest. Vennligst logg inn eller registrer deg.
Lørdag 19. Mai 2012, klokken 18:28
Hovedside Hjelp Søk Logg inn Registrer
Nyheter: Dette er forumet til Norsk elbilforening. Elbilforeningens hjemmeside finner du her www.elbil.no            www.elbilwiki.no             Siste innlegg på elbilforum.no

+  Norsk elbilforening: elbilforum.no
|-+  Bilmerker
| |-+  Mitsubishi i-Miev / Citroën C-Zero / Peugeot iOn
| | |-+  Mitsibushi bekrefter batterigarantien.
« forrige neste »
Sider: [1] Til bunnen Skriv ut
Skrevet av Emne: Mitsibushi bekrefter batterigarantien.  (Lest 580 ganger)
Lars C. Krogenæs
Administrator
*****
Innlegg: 892


Beware my power..


Vis profil WWW
« på: Tirsdag 29. November 2011, klokken 23:41 »

Frem til sommeren 2011 hadde Mitsibushi en garanti på batteriene som tilsa at batteriene var å anse som defekt, dersom kapasiteten var lavere enn 80% etter 5 år. Sommeren 2011 endret Mitsibushi dette til en "difus garanti, der et magisk dataprogram" skulle avgjøre om batteriene var defekte eller ikke. Det var ikke bra Embarrassed

Nå har Mitsibushi endret sin garanti på batterier, til det de opprinnelig sa. De har tydeligvis tenkt nøye over garantiproblematikken, og landet der de burde lande. Det er meget positivt og vi som kunder vet nå at Mitsibushi står inne for kvaliteten og lar oss som kunder slippe denne usikkerheten.

Dette står det nå på elbil.no om endringer i elbilveilederen:

I tillegg har de (Mitsibushi importøren) bedt oss om å endre informasjonen under punktet om «Minste kapasitet». Siden i våres har det stått «Diagnosetester vil avgjøre defekter i batteriet». Mitsubishi-importøren i Norge vender nå tilbake til den tidligere gitte opplysningen om 80%. Dette tallet må ses i sammenheng med forklaringen i elbilmatrisen: «Minste kapasitet = Leverandørens grense for når batteripakka anses som utslitt og klar for bytte, enten på garanti eller kundens regning. Angis som en prosentverdi av 100%-ytelsen til batteriene da de var nye.»

Det betyr i klartekst, slik jeg tolker det, at Mitsibushi nå gir garanti på at batteriet har en kapasitet på minst 80% etter 5 år, i forhold til da bilen var ny. Dette er strålende nyheter for hele bransjen, da det tar bort usikkerheten rundt holdbarheten på batterier til elbiler. Vi gleder oss til de andre følger opp.

Stor honnør til Mitsibushi!

Lars
Loggført

Drømmer om Nissan Leaf.
Carl Anton Stenling
Full Member
***
Innlegg: 240


Vis profil
« Svar #1 på: Onsdag 30. November 2011, klokken 06:34 »

Honnør til Mitsubishi for å være klar og tydelig. Dette er jo også i samsvar med Mitsubishis generelle omdømme hvor garantert problemfritt bilhold de første 5 årene står sentralt.

Carl Anton
Loggført

Think City 2010-modell med Zebra-batteri
Vectrix maxiscooter
Selvbygget elsykkel
Bosch Rotak 43 litium plenklipper
Lommedalen, Bærum
mandresen
Jr. Member
**
Innlegg: 33


Vis profil
« Svar #2 på: Onsdag 30. November 2011, klokken 08:44 »

Kjempebra av Mitsubishi. Det er godt å høre dette om i-Mieven når man leser innleggene om samme tema for Nissan Leaf her inne på forumet. Det er synd for dem og håper det ordner seg der i leiren også
Loggført

Melhus (Trondheim)
Da er begge bilene våre byttet til el-biler!
Nissan Leaf 2012 modell, Hvit
Mitsubishi i-Miev 2011 modell, Titanium Grey
erik e
Sr. Member
****
Innlegg: 253


Vis profil
« Svar #3 på: Onsdag 30. November 2011, klokken 20:13 »

Hipp-Hurra! Snart 1000 i-Miev eiere kan jo ikke ta "feil". Smiley Mitsubishi best i klassen. Wink
Loggført

Svart Mitsubishi i-Miev  2011
bobakka
Jr. Member
**
Innlegg: 49


Vis profil
« Svar #4 på: Onsdag 30. November 2011, klokken 20:44 »

All honnør til Mitsubishi for dette!

En utfordring er jo da selvsagt målemetoden for 80% reduksjon. Vi brukere vil jo merke om rekkevidden går ned og 20% er jo absolutt merkbart da rekkevidden ikke er allverden.

Uansett regner jeg også med at Mitsubishi erstattet defekte deler av batteriet som diagnosen sier er kaputt.
Loggført

Snart elbil eier
elektrolux
Gold Member
******
Innlegg: 4504



Vis profil
« Svar #5 på: Torsdag 01. Desember 2011, klokken 06:03 »

Målet er jo 80% i forhold til nyverdien.

Det er lett å tenke Ahr i en slik sammenheng, men kWt er faktisk det rette målet, da det er det som gir rekkevidde.

Det en bruker kan gjøre er å måle tilført strøm fra utladet batteri. F.eks fra skilpadden lyser til fulladet. En får ikke ut mer ut av batteriet, enn det en tilfører av strøm. Tapå er det også. Men skulle plutselig batteriet ta imot mye mindre strøm enn vanlig vil dette gi grunn til nøyere målinger.



Loggført

Stavanger:

Driver http://Elbilhjelpen.no AS

Norges eneste Cree Sam nå med 205V litium batteri ,  Citroen C1 Evie, Berlingo 4 seter og Saxo electric, Think Classic og Nye Think City med Soltak og Lithium batteri, EVT 168 og lettvektsregistrert Vectrix Elscooter. Bosch Rotax 43 og 37 Lithium ion gressklipper
Bygger JDM Mopedbil om til Elbil med LiIon batterier og Lynks Skivemotor. Har hatt "trimma" Cityel med NiCd.
Ide' og utvikling av batteritestemetoder. Ide' og utvikling av Robometer batteriovervåkingssystem for bruk i NiCd biler.
Sider: [1] Til toppen Skriv ut 
« forrige neste »
Gå til:  


Logg inn med brukernavn, passord og innloggingstid

Bygget på MySQL Bygget på PHP Powered by SMF 1.1.15 | SMF © 2006, Simple Machines XHTML 1.0 godkjent! CSS godkjent!
Siden ble generert på 0.078 sekunder med 19 spørringer.